V záverečnom bloku bronz pre Rusnáka na 5000 m

• 25. júna 2012, 08:23
  • Autor:sita

ZÁHREB – Slovenskí reprezentanti si v záverečnom bloku finále na XIV. majstrovstvách Európy v rýchlostnej kanoistike v chorvátskom Záhrebe vylepšili medailovú bilanciu o jeden bronz. Zaslúžil sa o to 24-ročný Matej Rusnák, ktorý v C1 na 5000 m dopádloval do cieľa na bronzovej pozícii a vybojoval si svoju prvú „veľkú“ medailu v kariére.

Už vlani na majstrovstvách sveta v maďarskom Szegede siahal na pódium pre medailistov, ale bolo z toho iba nepopulárne štvrté miesto. Tentoraz dotiahol svoje snaženie až k vzácnemu kovu. V K1 žien na tej istej trati obsadila Dana Ivanovová desiate miesto, medzi kajakármi skončil Juraj Danko ôsmy.

Výsledky finále na 5000 m:

V K1 sa na prvom mieste umiestnil Bielorus Oleg Jureňa s časom 20:33,221 minút. Len o pár stotín za ním skončil v cieli Nemec Max Hoff 20:34,245. Trojlístok uzatvára s bronzovou pozíciou Milán Noé z Maďarska 21:10,717.

C1: 1. Florin Comanici (Rum.) 22:55,509, 2. Manuel Antonio Campos 23:21,833, 3. Matej Rusnák (SR) 23:31,905

ŽENY:

K1: 1. Renáta Csayová (Maď.) 22:46,576, 2. Eva Barriosová (Šp.) 23:00,888, 3. Katrin Wagnerová-Augustinová (Nem.) 23:01,440, … 10. Dana Ivanovová (SR) 24:28,600