V Piešťanoch sa predviedli najväčšie kanoistické talenty

• 2. júna 2015, 15:49
  • Autor:T. Horký

Piešťanská Lodenica žila počas víkendu opäť svetovou mládežníckou rýchlostnou kanoistikou. Konalo sa tu totiž najväčšie slovenské kanoistické podujatie so silnou zahraničnou účasťou – Medzinárodná regata Piešťany 2015.

Každoročne je to prehliadka mladých talentov rýchlostnej kanoistiky z celého sveta od kategórie kadetov až po dospelých do 23 rokov. Celkovo sa na podujatí predstavilo približne 480 pretekárov z 20 krajín sveta. Štartovali tu aj kanoisticky najsilnejšie krajiny ako Nemecko, Maďarsko, Srbsko, Veľká Británia, Poľsko, Francúzsko či Česko. V piatok sa pretekalo na kilometrovej trati, v sobotu na polkilometrovej a v nedeľu boli na programe šprinty na 200 metrov.
Slovensku sa na regate darilo, vyhralo tzv. Pohár národov (jednotlivé umiestnenia sa bodujú, takže rozhoduje aj počet lodí vo finále, nielen medailové umiestnenia) pred Nemeckom a Poľskom. V zisku medailí Slováci skončili na treťom mieste (39 medailí, 12 – 11 – 16) za víťazným Nemeckom a druhým Poľskom.