Úspechy piešťanských vodákov

• 21. júna 2017, 10:50
  • Autor:sp

V rámci Slovenského pohára 2017 sa 10. júna konali prvé preteky na Štrkoveckom jazere v Bratislave – Ružinove pod názvom Pohár Interu. Mladí kajakári a kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany so ziskom 64 bodov obsadili tretie miesto spomedzi 20 klubov a zaradili sa hneď za vodácke veľmoci z Komárna a Novák.

O tento úspech sa pričinili hlavne 14-roční chlapci v K1 na 2000 metrov. Daniel Rybanský získal prvé miesto, Samuel Podhradský druhé, Matej Današ bol tretí a v C1 Michal Szobolovszký druhý. Ďalšie zlato si vypádlovala Romana Švecová v K1 a Tamara Balážová v C1. Menej populárnu zemiakovú medailu si domov priniesli Martin Chalás a Martin Bábik. V starších kategóriách – od kadetov – sa pretekalo na 200-metrovej trati. Zlato získal Michal Jurčo v K2 mix spolu s Romanou Prokešovou, Silvia Moravčíková bola v C1 bronzová.

Ešte počas prvého júnového víkendu sa Slovenský mládežnícky tím zúčastnil na pretekoch Českého pohára v Račiciach pod názvom II. Nominační závod. Jeho súčasťou boli i mladí piešťanskí vodáci vo veku 11-14 rokov, ktorí podali excelentné výkony. Pretekalo sa na 1000, 500 a 200-metrových tratiach, kde v jednotlivých kategóriách bolo viac ako 70 pretekárov.