Rýchlostní kanoisti vymenili mokré tričká za obleky

Streda 25. 01. 2017 15:56  | Šport / Kanoistika  | Autor: S. Podhradská

Dom kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa v piatok večer stal miestom oslavy rýchlostnej kanoistiky. Tradičného galavečera sa zúčastnila široká kanoistická rodina od najmladších pretekárov cez trénerov a funkcionárov i rodinných príslušníkov. Ocenenia sa dočkali aj kanoisti z piešťanského klubu Kajak & Kanoe.

Zľava: J. Tarr, E. Vlček, D. Rybanský, D. Myšák, S. Podhradský, T. Linka a M. Lenický.

Zľava: J. Tarr, E. Vlček, D. Rybanský, D. Myšák, S. Podhradský, T. Linka a M. Lenický. (Autor: S. Podhradská)

Medzi ocenenými mladými adeptmi rýchlostnej kanoistiky v Slovenskom pohári za minulý rok nechýbali ani nádeje z Piešťan: Daniel Rybanský - 1. miesto a Samuel Podhradský - 2. miesto, obaja v kategórii kajak 13-ročných chlapcov, Michal Jurčo - 2. miesto medzi 14-ročnými kajakármi, Michal Lenický v kanoe mužov.

Ocenenie za výkon roka získal strieborný štvorkajak z olympiády v Riu v zložení Juraj Tarr, Erik Vlček, Denis Myšák, Tibor Linka, ktorí sa radi podelili s nádejnými Piešťancami o svoje športové skúsenosti.

Na podujatí nechýbali ani hostia ako nový prezident SOV Anton Siekel, podpredseda Rady pre šport Ministerstva školstva SR Ján Krišanda či poslanec Národnej rady SR a priaznivec kanoistiky Dušan Čaplovič, ktorí dekorovali ocenených športovcov a trénerov. Prezident Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky Robert Petriska sa poďakoval pretekárom aj ich trénerom, podporným tímom a nezabudol ani na rodičov športovcov.


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 3, ktoré je v predaji od 24. januára.

 

 

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa