Rybanský majstrom Slovenska v maratóne

• Kanoistika / Šport
  • 14. septembra 2016, 10:28
  • Autor:S. Podhradská

počasia bojovalo v rýchlostnej kanoistike o majstrovské tituly v maratóne pre vekové kategórie od 13 rokov. Maratónu sa zúčastnilo 17 klubov a 185 pretekárov. Za klub Kajak & Kanoe Piešťany pretekalo 29 pretekárov, ktorým sa opäť podarilo vybojovať miesta na stupňoch víťazov.

O nádherný šprintérsky finiš na náročnej 12 900 metrov dlhej trati sa za burácajúceho povzbudzovania fanúšikov postarali v kategórii 13-ročných chlapcov domáci kluboví rivali Daniel Rybanský a Samuel Podhradský, ktorí predbehli svojich rovesníkov o 4 minúty a 49 sekúnd, čo je približne vzdialenosť tisíc metrov.

Majstrami Slovenska v maratóne sa stali v kategórii 13-ročných chlapcov D. Rybanský a medzi 14-ročnými chlapcami Michal Jurčo. Titul vicemajstra Slovenska získal S. Podhradský v K1. O štvrté miesta v takej náročnej disciplíne sa pre Piešťancov postarali Nicol Šutovská v K1 na 12 900 m, juniori Patrícia Benková v K1 a Michal Polakovič v C1 na trati 21 500 metrov. Pretekári vo veku 9-12 rokov si zmerali svoje sily na 1000-metrovej trati, kde sa vyhodnocovalo prvých šesť miest. Z Piešťancov druhú priečku obsadili Emelie Nošková a Michal Zrutta, bronz si vypádlovali Simonka Božíková a Martin Bábik. Piate miesto získala Hana Gavorová, šieste Tereza Muraňská a Alexander Droždiak. Najväčšiu radosť rodičom a trénerovi priniesli i tí najmenší vo veku do 9 rokov, ktorí súťažili na 200-metrovej trati. Medailou boli ocenení Filip Jankech a Matej Jurčo.

Zároveň gratulujeme a prajeme veľa šťastia, vzájomného porozumenia na spoločnej ceste životom trénerovi Róbertovi Erbanovi, štvornásobnému účastníkovi olympijských hier, ktorý svojich 29 zverencov pripravil na maratón, a v tom čase, ako sa oni potili na tratiach, prežíval svoj najväčší deň rodinného života, keď vyslovil „áno“ svojej partnerke.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 37, ktoré je v predaji od 13. septembra.