Pohár mládeže pre piešťanských vodákov

• 2. júla 2017, 09:57
  • Autor:sp

Za účasti 461 pretekárov z 30 klubov zo Slovenska i zo zahraničia sa 17. a 18. júna uskutočnil 59. ročník Veľkej ceny Komárna v rýchlostnej kanoistike. Klub Kajak – Kanoe Piešťany získal za celkové tretie miesto Pohár mládeže.

Preteky boli súčasťou Slovenského pohára vo vekových kategóriách od 13 rokov, ktorí pretekali na 5000-metrovej trati v singlových a deblových disciplínach, a kajakári do 12 rokov súperili na 2000-metrovej trati. Mimoriadne silný vietor, ktorý miestami dosahoval až 60 km/h, poriadne skomplikoval život nielen pretekárom, ale aj organizátorom.

Na takej náročnej trati, ako je päť kilometrov, a za takého silného vetra v protiprúde si na zlatú priečku a na dno svojich síl siahli v K2 13- a 14-ročných chlapcov Samuel Podhradský s Danielom Rybanským a v C1 13-ročných dievčat Tamara Balážová. Striebro si vypádloval Daniel Rybanský v K1 a Silvia Moravčíková v C1. Bronz patril v K1 Samuelovi Podhradskému, v K2 Matejovi Današovi so Samuelom Cagáňom, v C1 Michalovi Szobolovszkému a v K1 12-ročných dievčat Romane Švecovej. Hneď za pódiovými miestami v K1 skončili Patrícia Benková, Matej Današ a Martin Chalás.

V sobotu sa pretekalo na 500-metrových tratiach. Najviac sa darilo veteránovi Martinovi Jankechovi, ktorý získal zlato v K2 s Ladislavom Ódorom a striebro v K1. Na druhom mieste skončil i S. Podhradský. Filip Jankech medzi deväťročnými chlapcami obsadil šieste miesto. Do finále v K1 na 500 m sa z Piešťancov prebojovali Michal Zrutta, Michal Jurčo a Dávid Ragula.