Piešťanským kanoistom sa na Samaria Cupe darilo

• Kanoistika / Šport
  • 20. júla 2016, 12:43
  • Autor:ts

Jazero Lagúna v Šamoríne patrilo 9. a 10. júla rýchlostným kanoistom. Uskutočnili sa tu preteky pod názvom Samaria Cup & Memoriál Vladimíra Gálisa, ktorých sa zúčastnili aj mladí piešťanskí kajakári a kanoisti, keď vymenili prázdninové leňošenie za súboje s rovesníkmi a horúcim slnečným počasím. Súťažilo sa na 2000 a 200-metrových tratiach v singlových disciplínach. Kadeti a juniori si zmerali sily aj v deblových disciplínach.

Samaria Cupu sa zúčastnili pretekári do 12 rokov. Najviac sa z Piešťancov darilo Emelii Noškovej, ktorá po skvelom výkone skončila druhá na 2000 m aj na 200 m, hoci sa tomuto športu venuje iba rok. Medzi ocenenými bol aj najmladší piešťanský pretekár Matej Jurčo na 200 m v kategórii Krpec Cup, pre ktorého to boli prvé preteky.

Starší kajakári a kanoisti si zmerali sily v Memoriáli V. Gálisa, kde vybojovali deväť zlatých, päť strieborných a štyri bronzové medaily, ktoré klubu Kajak & Kanoe Piešťany priniesli štvrtú priečku. Na stupne víťazov sa po 2000-metrovej trati postavili Daniel Rybanský (1. miesto), Samuel Podhradský (2. miesto) a Michal Jurčo (3. miesto). V kráľovskej disciplíne – šprinte na 200 m – si zlato domov suverénne priniesli S. Podhradský a M. Jurčo v K1, D. Rybanský s M. Jurčom a Timea Henry s Nicol Šutovskou v K2, Michal Polakovič v C1 aj v C2 spolu s Istvanom Tothom. Striebro patrilo T. Henry a D. Rybanskému v K1, Romane Mikušovej s Marianou Petrušovou v K2 a Michalovi Lenickému v C1. Bronzové medaily získali R. Mikušová v K1 a Patrícia Benková s Dominikou Girethovou v K2.