Piešťanskí vodáci obhájili majstrovské tituly

• 16. augusta 2016, 14:28
  • Autor:sp

Majstrovstvá Slovenska v krátkych tratiach sa po prvý raz uskutočnili 5.-7. augusta na bratislavskom jazere Zemník, ktoré na to čakalo 30 rokov. Piešťanským kajakárom a kanoistom sa podarilo vybojovať i napriek silnému protivetru 12 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových medailí vďaka svedomitej príprave, o ktorú sa postarali tréneri Róbert a Marcela Erbanovci, Alexander Kasa, Milan Blaho, Milan Piešťanský a Vladimír Husák.

Medzi nových majstrov Slovenska počas obedňajšej prestávky v nedeľu prišlo aj „sedem statočných“ TOP kanoistov, ktorí vo večerných hodinách odlietali na letné olympijské hry do Ria. Pretekári si tu vyskúšali automatické štartovacie zariadenia, aké sa používajú na medzinárodných podujatiach v zahraničí.

Za klub Kajak & Kanoe Piešťany pretekalo 36 pretekárov na 1000, 500 i 200-metrových tratiach. Daniel Rybanský získal zlato v K1 na 1000 a 500 m, striebro v K1 na 200 m a v K2 na 500 m, Samuel Podhradský si vypádloval zlatú medailu v K1 na 200 m a striebornú v K1 na 500 aj 1000 m, Michal Jurčo bol prvý v K1 na 200 m, druhý v K1 aj v K2 na 500 m a tretí v K1 na 1000 m, Michal Polakovič skončil na prvom mieste v C2 aj v C4 na 1000 m a Dávid Ragula si vybojoval bronz v K4 na 1000 m.

Z kajakárok sa darilo Nikol Šutovskej, ktorá získala zlato v K4 na 500 m a bronz v K1 na 200 m i v K2 na 500 m. Viktória Šebová bola strieborná v K4 na 500 m a bronzová v K2 na 500 aj 1000 m, Timea Henry si vypádlovala prvú priečku v K4 na 500 m a tretiu v K2 na 500 m, Patrícia Benková s Dominikou Girethovou skončili druhé v K4 na 500 aj 1000 m a tretie v K2 na 500 m. Hana Mikéciová vyhrala C1 na 500 m a Barbora Šutovská získala bronzovú medailu v K4 na 500 m.

Sobotňajšou čerešničkou bola K4 13-14-ročných chlapcov, ktorí v zložení M. Jurčo, S. Podhradský, Alex Rebro a D. Rybanský zvíťazili s veľkým náskokom.

Medzi 11 a 12-ročnými pretekármi získala vicemajstrovský titul Emelie Nošková na 2000 m. Všetci sa popasovali s vetrom na 1000 m, kde druhé miesto obsadil Martin Bábik, medzi ocenených patrila aj Simonka Božíková za štvrtú priečku.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 33, ktoré je v predaji od 16. augusta.