Piešťanskí vodáci bodovali na Zemníku

Štvrtok 29. 09. 2016 13:00  | Šport / Kanoistika  | Autor: S. Podhradská

Kanoistický areál Zemník uvítal 17. septembra rýchlostných kajakárov a kanoistov na posledných bodovacích pretekoch v rámci Slovenského pohára pod názvom Pohár Slávie UK Bratislava. Sily si zmerali pretekári z 18 slovenských klubov na dvojkilometrových tratiach vo všetkých vekových kategóriách.

Kanoisti a kajakári z Piešťan si v Pohári Slávie UK vybojovali niekoľko medailí.

Kanoisti a kajakári z Piešťan si v Pohári Slávie UK vybojovali niekoľko medailí. (Autor: archív Kajak & Kanoe)

Z klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa najviac darilo Danielovi Rybanskému, ktorý získal zlato v K1 aj v K2 spolu s Michalom Jurčom v kategórii 13-14-ročných chlapcov. Druhá priečka patrila Emelie Noškovej v K1 11-ročných dievčat, Samuelovi Podhradskému v K1 13-ročných chlapcov, Michalovi Jurčovi v K1 14-ročných chlapcov, Nicol Šutovskej s Timeou Henry v K2 13-14-ročných dievčat, Patrícii Benkovej s Dominikou Girethovou v K2 junioriek a Michalovi Polakovičovi s Istvánom Tóthom v C2 kadetov. Bronz si vypádloval Martin Bábik v K1 10-ročných chlapcov, Michal Zrutta s Branislavom Peškom v K2 medzi 11-12-ročnými a Samuel Podhradský so Samuelom Cagáňom v K2 13-14-ročných chlapcov.

Najlepší vodáci absolvovali počas víkendu testovací zraz Slovenského mládežníckeho tímu v Komárne, do ktorého boli z Piešťancov nominovaní E. Nošková, D. Rybanský a S. Podhradský.

GARGO
Regal Burger

Anketa