Kanoisti z Piešťan si vybojovali 36 cenných kovov

• 22. júna 2016, 09:23
  • Autor:ts

Na bratislavskom Zemníku sa počas predminulého víkendu konali preteky v rýchlostnej kanoistike pod názvom Pohár mládeže. Zúčastnili sa ich dievčatá a chlapci vo vekových kategóriách od deväť rokov a súčasne to boli druhé kvalifikačné preteky pre juniorov a seniorov. ŠK Kajak & Kanoe Piešťany sa spomedzi 16 klubov z celého Slovenska umiestnil na prvej priečke v Efekt pohári, kde získal najväčší počet bodov na jedného pretekára, v Pohári mládeže získal tretie miesto.

Súťažilo sa na tratiach 200, 500, 1000 a 5000 metrov podľa veku v singlových a deblových disciplínach. O úspechy na 1000-metrovej trati v K1 sa postarali: zlato získali Viktória Šebová a Daniel Rybanský, striebro Michal Jurčo, Samuel Podhradský a Emelia Nošková, bronz Ján Zrutta a Nicol Šutovská. Na tej istej trati v K2 zlato patrilo Alexovi Rebrovi s Danielom Rybanským, V. Šebovej, striebro Michalovi Zruttovi, Romane Mikušovej, N. Šutovskej s Timeou Henry, S. Podhradskému, bronz si vybojoval M. Jurčo s Danielom Ragulom.

Na 500-metrovej trati v K1 zlato získali V. Šebová, N. Šutovská a D. Rybanský, striebro M. Jurčo a S. Podhradský, bronz si odniesla E. Nošková a T. Henry. V K2 na 500 metrov zlato patrilo A. Rebrovi s D. Rybanským, R. Mikušovej, ktorá rovnaké umiestnenie získala aj v K4, V. Šebovej a N. Šutovskej s T. Henry, striebro S. Podhradskému, Michalovi Polakovičovi, rovnaké miesto obsadili v C2, bronzovú priečku obsadil M. Zrutta.

V K2 na 200-metrovej trati zvíťazili juniorky Patrícia Benková s Dominikou Girethovou.

Dočítate sa v Pieštanskom týždni číslo 25, ktoré je v predaji od 21. júna.