Kanoisti ŠK KAJAK si v Komárne vypádlovali desať cenných kovov

• 30. júna 2017, 09:44
  • Autor:sv

Za mimoriadne veterného a v sobotu aj chladného počasia, ktoré potrápilo nielen pretekárov rýchlostnej kanoistiky, ale aj jej organizátorov, sa konal 59. ročník Veľkej ceny Komárna. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom vyslal na preteky 11 kanoistov, ktorí si domov priniesli až 10 medailí.

Pretekalo sa na 500 a 5000-metrových tratiach pre 13-ročných a starších, mladší zdolávali 2000 m, pričom boli oceňovaní najlepší šiesti pretekári. Podujatia sa zúčastnilo 30 klubov zo Slovenska, Maďarska, Talianska, Čiech a Nemecka s celkovým počtom pretekárov 461.

V Komárne sa najviac darilo Lucii Valovej v kategórii kadetiek, ktorá si priniesla zo všetkých tratí zlato – C1 500 m, C1 5000 m, C2 s Viktoriou Ikreniovou na 500 m aj 5000 m. Druhé miesto získala v C1 5000 m Alexandra Lehutová. Bronz vybojoval Richard Jahoda v C2 s Ľuboslavom Cyprichom na 500 m aj 5000 m. Michal Žemla dopádloval v K1 2000 m 11-ročných chlapcov na štvrtom mieste. Rovnako skončil aj Alexander Gallo v K1 deväťročných chlapcov a v sobotu pridal k štvrtej priečke na rovnakej trati piatu. Zemiaková medaila sa ušla aj Lucii Prouzovej v K2 500 m so Sándor Tünde. Na 5000 m dopádlovali spolu na šiestom mieste.