Kajakári z Moravian opäť medailoví

• 1. októbra 2014, 09:28
  • Autor:S. Valová

V sobotu 20. septembra sa uskutočnili jedny z posledných pretekov v rýchlostnej kanoistike na Slovensku. V Bratislave sa stretli deti staršie ako 13 rokov na Majstrovstvách Slovenska v maratóne.
Športový klub Kajak Moravany nad Váhom tu zastupovali dvaja pretekári. Lucia Valová s Marcelou Ďurišovou z Novák získali tretie miesto v kategórii K2 13-14-ročných dievčat a Lukáš Valo s Ondrejom Pajgerom boli v C2 13-14-ročných chlapcov štvrtí.

V Bratislave sa zároveň konal Hargašov memoriál pre pretekárov mladších ako 13 rokov. Najcennejší zlatý kov si priniesli na 1500-metrovej trati Michal Jurčo v K1 12 r., ktorý zároveň získal aj pohár za víťazstvo v najpočetnejšej kategórii. Ďalšie víťazstvá si vybojovali Samuel Podhradský v K1 11 r. a Matej Chalás v K1 9 r. Druhé miesto si vypádloval Branislav Jurčo v K1 11 r. a Romana Švecová v K1 9 r. Bronzová medaila potešila Adama Kucharíka v K1 9 r., Michala Szobolovszkeho v C1 11 r., Miu Hjartaker-Švecovú v K1 12 r. a Tamaru Balážovú v K1 neregistrovaných.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 40, ktoré je v predaji od 30. septembra.