Kajakári si „vypádlovali“ štyri tituly

Štvrtok 01. 02. 2018 19:00  | Šport / Kanoistika  | Autor: S. Podhradská

Nákupné centrum Avion v Bratislave žilo v sobotu 20. januára nielen nákupmi, ale aj desiatym ročníkom majstrovstiev Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch.

Vodáci z Piešťan si spríjemnili zimnú prípravu pretekmi na trenažéroch.

Vodáci z Piešťan si spríjemnili zimnú prípravu pretekmi na trenažéroch. (Autor: archív Kajak - Kanoe)

Tradičného zimného podujatia rýchlostných kanoistov sa zúčastnila podstatná časť slovenskej špičky, ktorá si zmerala sily medzi sebou, ba aj s konkurenciou z Dánska.

Za Kajak - Kanoe Piešťany úspešne bojovalo 11 mladých nádejných kajakárov. Najviac sa darilo najmladším. Medzi 13-ročnými dievčatami získala titul majsterky Slovenska Romana Švecová až dvakrát, a to na 200 aj 1000 metrov. V tej istej vekovej kategórii si vypádlovala dvakrát bronz Hana Gavorová.

O ďalší majstrovský titul pre Piešťany sa postarala Tatiana Trakalová na 200 m a na 1000 m skončila na piatom mieste u 14-ročných dievčat. Z mladších chlapcov si titul vicemajstra vybojoval Michal Zrutta na 200 m a na 1000 m mu medaila unikla iba o kúsok a skončil na štvrtom mieste. Medzi 13-ročnými chlapcami sa darilo Martinovi Chalásovi, ktorý sa na oboch tratiach prebojoval do finále, na 200 m skončil štvrtý.

Titul majstra Slovenska s prehľadom získal veterán Milan Jankech na 200 m a na 1000 m obsadil piate miesto. Oveľa viac sa zapotila naša skupina kadetov, ktorá bola najpočetnejšia. Za úspech sa považovala i účasť vo finále, do ktorého postupovalo iba osem najlepších časov z rozjázd.

Najviac sa darilo Danielovi Rybanskému, ktorý získal striebro na 1000 m a bronz na 200 m. Samuel Podhradský bol dvakrát piaty, Michal Jurčo dvakrát šiesty a Matej Današ si vybojoval ôsmu priečku na 1000 m. O super výkon na 1000 m mužov sa postaral Piešťanec Matej Michálek (ŠKP Bratislava), ktorý skončil na druhom mieste. Predbehol ho iba dánsky pretekár N. Morcke, tretia priečka patrila mnohonásobnému majstrovi Erikovi Vlčekovi.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa