Hviezdili aj v reprezentácii

Streda 11. 10. 2017 14:00  | Šport / Kanoistika  | Autor: sp

Mladí vodáci z klubu Kajak - Kanoe Piešťany ukončili sezónu v reprezentačných dresoch. Kajakári a kanoisti vo veku 10-14 rokov pretekali na Veľkej cene Sparty - Memoriál Karla Mášu 30. septembra až 1. októbra ako členovia Slovenského mládežníckeho tímu SMT.

Vodáci z klubu Kajak - Kanoe Piešťany ukázali v závere sezóny výbornú formu.

Vodáci z klubu Kajak - Kanoe Piešťany ukázali v závere sezóny výbornú formu. (Autor: archív K-K)

Z Piešťancov boli do reprezentačného tímu za vynikajúce výsledky počas uplynulej sezóny nominovaní až siedmi pretekári - Matej Današ, Samuel Podhradský, Daniel Rybanský, Michal Szobolovszký, Martin Chalás, Romana Švecová a Tamara Balážová.

Dohromady 33-členný tím nádejných rýchlostných kanoistov skončil v Prahe na prvom mieste pred všetkými českými klubmi a získal Pohár VC Sparty. Pretekalo sa za krásneho jesenného počasia v singlových a deblových disciplínach.

V sobotu sa na štart 200-metrových tratí postavili finalisti päť až šesťkrát počas dňa. V nedeľu dvestovku vystriedala trať na jednu míľu. Slováci mali prevahu a obsadili všetky pódiové umiestnenia hlavne v žiackych kategóriách.

Z Piešťancov sa najviac darilo Podhradskému, ktorý zvíťazil vo všetkých disciplínach, získal vytúžené zlato v K1 na 200 m i na jednu míľu a spolu s Rybanským sa na najvyššiu priečku postavili aj v K2 na oboch tratiach.

Ďalšie zlato právom patrilo Švecovej v K1 a Nicki Ficko v C1 na jednu míľu. Striebro si vypádlovali Rybanský v K1 a Balážová v C1 na oboch tratiach, Današ v K2 na míľovej vzdialenosti. Bronzovú medailu dostali Švecová v K1 na 200 m a v K2 na oboch tratiach, Današ v K1 na míľovej trati a v K2 na 200 m, Chalás v K2 na oboch tratiach a Szobolovszký v C1 a C2 na míľovej trati. Piešťanskí vodáci získali celkovo 23 cenných kovov.

O niečo starší rýchlostní kanoisti, 15-17-roční, reprezentovali Slovensko na Olympijských nádejach v českých Račiciach v dňoch 15.-17. septembra. Pretekalo sa na 200, 500 a 1000-metrových tratiach za drsného počasia - dážď striedala hmla a vietor.

Piešťanci nechýbali ani tam a s veľkým nasadením si zmerali sily so súpermi z celého sveta. Hoci sa im nepodarilo postaviť na stupne víťazov, nazbierali cenné skúsenosti, ktoré využijú v nasledujúcej sezóne. Z klubu Kajak - Kanoe na podujatí štartovali Michal Jurčo v K1, Silvia Moravčíková v C1 a Nicol Šutovská s Timeou Henry v K2.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa