Pyrodan

Kanoistika

Úspešní vodáci z ŠK Kajak Moravany nad Váhom na Trenčianskej regate. (archív ŠK Kajak)

Moravanci získali pod Čákovým hradom 31 medailí

Trenčianskej regaty sa počas víkendu 27.-28. júna zúčastnili aj rýchlostní kanoisti z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom. Tí si vybojovali celkovo 31 medailí.

10. 07. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanskí kanoisti a kajakári patrili v Trenčíne tradične k najlepším. (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci zo Sĺňavy uspeli na Trenčianskej regate

Po ročnej prestávke sa počas víkendu 27.-28. júna uskutočnili preteky pod hradom Matúša Čáka. Na 58. ročníku Trenčianskej regaty malo zastúpenie 21 klubov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Súťažilo sa na tratiach 200, 2000, 4000 a 6000 metrov v K1, K2, C1 a C2. Pretekov sa zúčastnili aj vodáci z klubu Kajak & Kanoe Piešťany, ktorí si vybojovali viacero cenných kovov.

08. 07. 2015 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kajakári z ŠK Kajak skončili v českom Kojetíne medzi klubmi na prvom mieste. (archív ŠK Kajak)

Vodáci Moravian získali v Kojetíne 71 medailí

V českom Kojetíne sa počas víkendu 30.-31. mája uskutočnili pretekyMoravského pohára. Medzi 11 klubmi z Čiech, Slovenska a Poľska vynikali zástupcovia ŠK Kajak Moravany nad Váhom. Skončili totiž na celkovom prvom mieste s náskokom približne 50 bodov pred Kojetínom a Olomoucom. Moravanci získali 71 medailí.

17. 06. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa predstavili aj na Pohári Interu v Bratislave. (Katarína Jurčová)

Piešťanskí kajakári a kanoisti dvakrát tretí

Piešťanskí vodáci z klubu Kajak & Canoe Piešťany sa v posledných týždňoch predstavili na dvoch pretekoch. Najskôr súťažili v Nitrianskom Rudne a uplynulý víkend na Štrkovci v Bratislave. Vstup do sezóny sa kanoistom a kajakárom celkom vydaril a na oboch podujatiach skončili v celkovom zúčtovaní klubov na treťom mieste.

10. 06. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Moravian získali na Rudno Cupe desať medailí. (archív ŠK Kajak)

Vodáci z ŠK Kajak opäť s cennými kovmi

Mladí vodáci z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa v posledných týždňoch zúčastnili dvoch podujatí. Najskôr sa 16.-17. mája predstavili v českých Račiciach, kde sa im podarilo vybojovať päť medailí, o týždeň neskôr pretekali v Nitrianskom Rudne, kde získali až desať cenných kovov.

05. 06. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Na Váhu pretekalo takmer päťsto kanoistov a kajakárov z 20 krajín sveta. (canoe.sk)

V Piešťanoch sa predviedli najväčšie kanoistické talenty

Piešťanská Lodenica žila počas víkendu opäť svetovou mládežníckou rýchlostnou kanoistikou. Konalo sa tu totiž najväčšie slovenské kanoistické podujatie so silnou zahraničnou účasťou - Medzinárodná regata Piešťany 2015.

02. 06. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Matej Rusnák a jeho úprimná radosť zo striebornej medaily. (canoe.sk)

Kanoista Rusnák konečne pretrhol smolu

Počas víkendu sa v nemeckom Duisburgu uskutočnilo druhé kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike. Na pretekoch si výborne počínal piešťanský kanoista Matej Rusnák, ktorý v kategórii C1 na 5000 metrov skončil na druhom mieste.

29. 05. 2015 09:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (A. Šebová)

Špička mládežníckej kanoistiky sa predstaví v Piešťanoch

Piešťany opäť ožijú svetovou mládežníckou rýchlostnou kanoistikou. V piatok 29. mája na Sĺňave začína najväčšie slovenské podujatie so silnou zahraničnou účasťou – Medzinárodná Regata Piešťany 2015.

29. 05. 2015 08:29  |  Šport / Kanoistika
Lucia Valová, dvojnásobná majsterka Slovenska, so svojím trénerom Jurajom Homolom.
 (archív ŠK Kajak)

Kanoisti ŠK Kajak získali sedem medailí

Vodácka sezóna pre mladých kanoistov do 13 rokov z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa oficiálne začala 9.-10. mája. Moravanci sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne, kde sa pretekalo na 5000 metrov v disciplínach K1, C1, K2 a C2. Vodáci z ŠK Kajak vybojovali dva majstrovské tituly a spolu sedem medailí.

27. 05. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanec Matej Rusnák (vľavo) ovládol kategóriu C1 na päť kilometrov. (canoe.sk)

Kanoista Rusnák sa stal majstrom Slovenska

Po minulotýždňovom štvrtom mieste na európskom šampionáte v Račiciach si piešťanský kanoista Matej Rusnák napravil chuť a v nedeľu sa v Trenčíne stal majstrom Slovenska v kategórii C1 na 5000 metrov.

12. 05. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Články 61 - 70 z 172