Kanoistika

Matej Michálek (archív mm)

Téma týždňa: Ako trávia vianočné sviatky známi športovci z piešťanského regiónu

Vianočné sviatky sú obdobím pokoja, rodinnej pohody a ďalších krásnych chvíľ, ktoré trávime v kruhu príbuzných. Pre športovcov sú Vianoce o to krajšie, veď po roku plnom zápasov, pretekov, tréningov a náročného cestovania majú konečne niekoľko dní zaslúženého voľna, keď môžu vypnúť od náročného programu, odreagovať sa a načerpať ďalšie sily. O tom, že aj oni sú iba ľudia, ktorí dodržiavajú tradičné zvyky, nás presvedčilo niekoľko športovcov z regiónu.

20. 12. 2014 12:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. obr. (SZRK)

Kanoisti sa zmenia na vodnopólistov

Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky a vodnopólový klub Pirana Sport Club Topoľčany spojili svoje sily, aby pomohli dobrej veci. V sobotu 20. decembra odohrajú v mestskej plavárni v Topoľčanoch slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike a pólisti Topoľčian exhibičný charitatívny zápas vo vodnom póle, ktorého sa zúčastnia aj dvaja piešťanskí vodáci Matej Michálek a Matej Rusnák.

19. 12. 2014 11:00  |  Šport / Kanoistika
Štvorkajak s Pieš ťancom M. Michálkom (druhý zľava) trénoval mesiac na Floride. (archív M. M.)

Reprezentačná „káštvorka“ má sústredenie v Amerike už za sebou

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová a členovia štvorkajaku Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Viktor Demin a Piešťanec Matej Michálek, s ktorým sme nedávno na túto tému robili rozhovor, majú sústredenie v USA za sebou. Po príchode na Slovensko nám reprezentanti prezradili dojmy z pobytu na Floride.

11. 12. 2014 14:00  |  Šport / Kanoistika
Reprezentačná „káštvorka“ našla na Floride veľmi dobré podmienky na trénovanie. (archív M. M.)

M. Michálek: Počas tréningu vedľa nás plávajú delfíny

Vodácka sezóna sa len pred pár týždňami skončila, no nádejný štvorkajak v zložení Viktor Demin, Gábor Jakubík, Marek Krajčovič a Piešťanec Matej Michálek sa už pripravuje na ďalšiu. Slovenská „káštvorka“, ktorá patrí k svetovej elite, si na začiatok prípravy zvolila destináciu slnečnej Floridy a my sme sa pozhovárali s piešťanským rodákom M. Michálkom, ako to na sústredení v Amerike vyzerá.

29. 11. 2014 14:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z klubu ŠK Kajak ukončili v areáli svojej lodenice v Ratnovciach úspešnú sezónu. (archív ŠK Kajak)

Moravanci „zamkli vodu“, vlani získali až 211 medailí

Vodácka sezóna sa definitívne skončila a kajakári z ŠK Moravany nad Váhom sa stretli 18. októbra na piatom ročníku „zamykania vody“ v areáli svojej lodenice v Ratnovciach.

01. 11. 2014 14:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (P. Slováček)

Michálekova „KÁŠTVORKA“ odštartovala prípravu testami

Krátko po skončení uplynulej sezóny sa pre slovenských reprezentantov v kanoistike začína príprava na nový ročník. Už niekoľko rokov sú jej súčasťou testy v Národnom športovom centre (NŠC) v Bratislave, ktorý je partnerom Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistiky (SZRK).

22. 10. 2014 13:00  |  Šport / Kanoistika
Moravanci v reprezentácii: (zľava) B. Jurčo, M. Jurčo a S. Podhradský. (archív ŠK Kajak)

Kajakári z Moravian excelovali aj v reprezentácii

Počas posledného septembrového víkendu sa v Prahe konali medzinárodné preteky v rýchlostnej kanoistike - 12. ročník Veľkej ceny Sparty. Zúčastnil sa ich aj slovenský mládežnícky reprezentačný tím, ktorého členmi sú i piati pretekári z ŠK Kajak Moravany nad Váhom. Tí opäť potvrdili, že patria medzi top pretekárov nielen na Slovensku, ale aj v takej kajakárskej veľmoci, ako je Česká republika, pretože spolu priniesli až 13 medailí.

16. 10. 2014 14:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z klubu ŠK Kajak pozbierali v Bratislave viacero cenných kovov. (archív ŠK Kajak)

Kajakári z Moravian opäť medailoví

V sobotu 20. septembra sa uskutočnili jedny z posledných pretekov v rýchlostnej kanoistike na Slovensku. V Bratislave sa stretli deti staršie ako 13 rokov na Majstrovstvách Slovenska v maratóne. Športový klub Kajak Moravany nad Váhom tu zastupovali dvaja pretekári. Lucia Valová s Marcelou Ďurišovou z Novák získali tretie miesto v kategórii K2 13-14-ročných dievčat a Lukáš Valo s Ondrejom Pajgerom boli v C2 13-14-ročných chlapcov štvrtí.

02. 10. 2014 16:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoista Matej Rusnák (red)

Rusnák bude dostávať olympijské štipendium

Dvanástka športovcov, medzi ktorou je aj piešťanský kanoista Matej Rusnák, bude až do konca olympijských hier 2016 v Riu de Janeiro poberať podporu z celosvetového štipendijného programu Olympijskej solidarity Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Tucet športovcov navrhol Slovenský olympijský výbor (SOV), ktorému dodali podklady národné federácie.

30. 09. 2014 13:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z klubu ŠK Kajak opäť zbierali cenné kovy. (archív ŠK Kajak)

Moravanci v Bratislave so 16 medailami

V Bratislave sa 6. septembra konali kanoistické preteky pod názvom Pohár Slávie UK. Športový klub Kajak z Moravian nad Váhom s 22 pretekármi si domov priniesol až 16 medailí. V celkovom hodnotení skončil zo 17 klubov štvrtý za Šamorínom, Novákmi a Komárnom.

18. 09. 2014 14:00  |  Šport / Kanoistika
Články 61 - 70 z 153

Anketa