Topfest

Kanoistika

Zľava: Samuel Podhradský, Lucia Valová, Michal Jurčo, Mia Alice Hjartaker a Lucia Prouzová.  (archív ŠK Kajak)

Moravancom to ide aj na trenažéri, v Bratislave brali cenné kovy

Majstrovstvá Slovenska na kajakárskych trenažéroch sa uskutočnili už po druhý raz pred očami širokej verejnosti v obchodnom centre Avion v Bratislave. Súboje sa odohrávali v sobotu 31. januára pri ľadovej ploche za plnej prevádzky, a tak si pretekári opäť vyskúšali priamy kontakt s divákmi, ktorých prišlo naozaj veľa. Podujatia sa zúčastnili aj pretekári z klubu ŠK Kajak Moravany a darilo sa im výborne.

04. 02. 2015 14:30  |  Šport / Kanoistika
Zľava: Samuel Podhradský, Lucia Valová, Branislav Jurčo, Michal Jurčo, Martina Havrilová, Lukáš Valo, Silvia Moravčíková a tréner Juraj Homola. (archív ŠK Kajak)

Na slávnosti kanoistiky ocenili šiestich Moravancov

Slávnostné vyhodnotenie výsledkov Slovenského pohára (SP) v kanoistike za rok 2014 sa uskutočnilo v piatok 23. januára v Bratislave. Stretla sa tu celá slovenská špička v rýchlostnej kanoistike, aby si prevzala ocenenia za svoje výkony v predošlej sezóne. Medzi elitou nechýbali ani mládežníci zo Športového klubu (ŠK) Kajak Moravany nad Váhom.

28. 01. 2015 15:00  |  Šport / Kanoistika
Ocenený kanoista Daniel Rybanský s trénerom Róbertom Erbanom. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí vodáci brali ocenenia

Na slávnostnom vyhlásení výsledkov Slovenského pohára (SP) 2014 v kanoistike, ktoré sa uskutočnilo v piatok 23. januára, sa zúčastnili aj kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany.

28. 01. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
V rámci regenerácie sa kanoisti vrátane M. Micháleka (uprostred) otužovali v prašane. (facebook K4)

Kanoisti absolvovali bežkárske sústredenie

S novým rokom prišli aj nové povinnosti v tréningu pre slovenských reprezentantov v kanoistike. Všetci strávili sviatočné obdobie na Slovensku, ale ich domáce tréningové úsilie sa presunulo do zahraničia. Konkrétne do rakúskeho Ramsau, kde si slovenskí vodáci vrátane Piešťanca Mateja Micháleka do 18. januára dosýtosti užili beh na lyžiach, ktorý bol hlavnou náplňou 12-dňového sústredenia.

22. 01. 2015 14:00  |  Šport / Kanoistika
Reprezentačná „káštvorka“ našla na Floride veľmi dobré podmienky na trénovanie. (archív M. M.)

Posádka úspešného štvorkajaka trénuje aj počas Vianoc

Aj keď členovia slovenského štvorkajaka Viktor Demin, Gábor Jakubík, Matej Michálek a Marek Krajčovič sa iba pred niekoľkými dňami vrátili z kondičného sústredenia na Floride, zaslúžený oddych si nedožičia ani počas Vianoc. Dokonca dvaja z nich sa chystali trénovať aj na Štedrý deň dopoludnia. Svedčí o tom aj reakcia na tému chystaný vianočný program.

24. 12. 2014 11:02  |  Šport / Kanoistika
Matej Michálek (archív mm)

Téma týždňa: Ako trávia vianočné sviatky známi športovci z piešťanského regiónu

Vianočné sviatky sú obdobím pokoja, rodinnej pohody a ďalších krásnych chvíľ, ktoré trávime v kruhu príbuzných. Pre športovcov sú Vianoce o to krajšie, veď po roku plnom zápasov, pretekov, tréningov a náročného cestovania majú konečne niekoľko dní zaslúženého voľna, keď môžu vypnúť od náročného programu, odreagovať sa a načerpať ďalšie sily. O tom, že aj oni sú iba ľudia, ktorí dodržiavajú tradičné zvyky, nás presvedčilo niekoľko športovcov z regiónu.

20. 12. 2014 12:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. obr. (SZRK)

Kanoisti sa zmenia na vodnopólistov

Slovenský zväz rýchlostnej kanoistiky a vodnopólový klub Pirana Sport Club Topoľčany spojili svoje sily, aby pomohli dobrej veci. V sobotu 20. decembra odohrajú v mestskej plavárni v Topoľčanoch slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike a pólisti Topoľčian exhibičný charitatívny zápas vo vodnom póle, ktorého sa zúčastnia aj dvaja piešťanskí vodáci Matej Michálek a Matej Rusnák.

19. 12. 2014 11:00  |  Šport / Kanoistika
Štvorkajak s Pieš ťancom M. Michálkom (druhý zľava) trénoval mesiac na Floride. (archív M. M.)

Reprezentačná „káštvorka“ má sústredenie v Amerike už za sebou

Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Ivana Kmeťová a členovia štvorkajaku Marek Krajčovič, Gábor Jakubík, Viktor Demin a Piešťanec Matej Michálek, s ktorým sme nedávno na túto tému robili rozhovor, majú sústredenie v USA za sebou. Po príchode na Slovensko nám reprezentanti prezradili dojmy z pobytu na Floride.

11. 12. 2014 14:00  |  Šport / Kanoistika
Reprezentačná „káštvorka“ našla na Floride veľmi dobré podmienky na trénovanie. (archív M. M.)

M. Michálek: Počas tréningu vedľa nás plávajú delfíny

Vodácka sezóna sa len pred pár týždňami skončila, no nádejný štvorkajak v zložení Viktor Demin, Gábor Jakubík, Marek Krajčovič a Piešťanec Matej Michálek sa už pripravuje na ďalšiu. Slovenská „káštvorka“, ktorá patrí k svetovej elite, si na začiatok prípravy zvolila destináciu slnečnej Floridy a my sme sa pozhovárali s piešťanským rodákom M. Michálkom, ako to na sústredení v Amerike vyzerá.

29. 11. 2014 14:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z klubu ŠK Kajak ukončili v areáli svojej lodenice v Ratnovciach úspešnú sezónu. (archív ŠK Kajak)

Moravanci „zamkli vodu“, vlani získali až 211 medailí

Vodácka sezóna sa definitívne skončila a kajakári z ŠK Moravany nad Váhom sa stretli 18. októbra na piatom ročníku „zamykania vody“ v areáli svojej lodenice v Ratnovciach.

01. 11. 2014 14:00  |  Šport / Kanoistika
Články 61 - 70 z 158

Anketa