Lodenica

Kanoistika

Ilustr. foto (A. Šebová)

Špička mládežníckej kanoistiky sa predstaví v Piešťanoch

Piešťany opäť ožijú svetovou mládežníckou rýchlostnou kanoistikou. V piatok 29. mája na Sĺňave začína najväčšie slovenské podujatie so silnou zahraničnou účasťou – Medzinárodná Regata Piešťany 2015.

29. 05. 2015 08:29  |  Šport / Kanoistika
Lucia Valová, dvojnásobná majsterka Slovenska, so svojím trénerom Jurajom Homolom. 
 (archív ŠK Kajak)

Kanoisti ŠK Kajak získali sedem medailí

Vodácka sezóna pre mladých kanoistov do 13 rokov z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa oficiálne začala 9.-10. mája. Moravanci sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne, kde sa pretekalo na 5000 metrov v disciplínach K1, C1, K2 a C2. Vodáci z ŠK Kajak vybojovali dva majstrovské tituly a spolu sedem medailí.

27. 05. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanec Matej Rusnák (vľavo) ovládol kategóriu C1 na päť kilometrov. (canoe.sk)

Kanoista Rusnák sa stal majstrom Slovenska

Po minulotýždňovom štvrtom mieste na európskom šampionáte v Račiciach si piešťanský kanoista Matej Rusnák napravil chuť a v nedeľu sa v Trenčíne stal majstrom Slovenska v kategórii C1 na 5000 metrov.

12. 05. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoista M. Rusnák skončil opäť štvrtý. (Prokop Slováček - canoe.sk)

ME: Michálek ani Rusnák na medailu nedosiahli

Počas uplynulého víkendu sa v českých Račiciach konali majstrovstvá Európy v rýchlostnej kanoistike. Slováci mali vo výprave viacero želiezok v ohni, medzi ktoré patrili aj dvaja Piešťanci. Členom štvorkajaku, ktorý myslel na medailu, bol Matej Michálek a podobné ambície mal i kanoista Matej Rusnák. Žiaľ, ani jednému sa cenný kov získať nepodarilo, aj keď Rusnák bol k nemu veľmi blízko.

06. 05. 2015 15:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (P. Slováček)

Vodáci pocestujú na ME

V českých Račiciach sa v piatok 1. mája začínajú majstrovstvá Európy (ME) v rýchlostnej kanoistike, ktoré potrvajú do nedele. Naši reprezentanti, medzi ktorými sú aj dvaja Piešťanci, majú už len kratučkú možnosť na doladenie formy po kvalifikačných pretekoch. Do dejiska šampionátu sa väčšina presunie vo štvrtok, zvyšok v piatok.

29. 04. 2015 15:00  |  Šport / Kanoistika
Slovenskí kanoisti aj s Piešťancami absolvovali sústredenie v španielskej Seville. (archív M. Micháleka)

Reprezentanti v kanoistike zarezávali v Španielsku

Kanoistická sezóna klope na dvere a v plnom záprahu sú aj slovenskí reprezentanti, medzi ktorými nájdeme niekoľkých Piešťancov. Nádejný štvorkajak spolu s Matejom Michálekom prednedávnom absolvoval sústredenie v španielskej Seville. Sústredenia sa zúčastnil aj ďalší Piešťanec Alexander Bóri a tréner Róbert Erban.

10. 04. 2015 11:00  |  Šport / Kanoistika
S kajakom po Európe.

S kajakom po Európe

V komunitnom klube ŽiWell, ktorý sa nachádza na Winterovej ulici v Piešťanoch, sa v stredu 25. februára o 19.00 h uskutoční cestovateľské premietanie na tému Kajakom po Európe.

24. 02. 2015 13:01  |  Piešťany / Aktuálne
Zľava: Samuel Podhradský, Lucia Valová, Michal Jurčo, Mia Alice Hjartaker a Lucia Prouzová.  (archív ŠK Kajak)

Moravancom to ide aj na trenažéri, v Bratislave brali cenné kovy

Majstrovstvá Slovenska na kajakárskych trenažéroch sa uskutočnili už po druhý raz pred očami širokej verejnosti v obchodnom centre Avion v Bratislave. Súboje sa odohrávali v sobotu 31. januára pri ľadovej ploche za plnej prevádzky, a tak si pretekári opäť vyskúšali priamy kontakt s divákmi, ktorých prišlo naozaj veľa. Podujatia sa zúčastnili aj pretekári z klubu ŠK Kajak Moravany a darilo sa im výborne.

04. 02. 2015 14:30  |  Šport / Kanoistika
Zľava: Samuel Podhradský, Lucia Valová, Branislav Jurčo, Michal Jurčo, Martina Havrilová, Lukáš Valo, Silvia Moravčíková a tréner Juraj Homola. (archív ŠK Kajak)

Na slávnosti kanoistiky ocenili šiestich Moravancov

Slávnostné vyhodnotenie výsledkov Slovenského pohára (SP) v kanoistike za rok 2014 sa uskutočnilo v piatok 23. januára v Bratislave. Stretla sa tu celá slovenská špička v rýchlostnej kanoistike, aby si prevzala ocenenia za svoje výkony v predošlej sezóne. Medzi elitou nechýbali ani mládežníci zo Športového klubu (ŠK) Kajak Moravany nad Váhom.

28. 01. 2015 15:00  |  Šport / Kanoistika
Ocenený kanoista Daniel Rybanský s trénerom Róbertom Erbanom. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí vodáci brali ocenenia

Na slávnostnom vyhlásení výsledkov Slovenského pohára (SP) 2014 v kanoistike, ktoré sa uskutočnilo v piatok 23. januára, sa zúčastnili aj kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany.

28. 01. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Články 61 - 70 z 165
Regal Burger

Anketa