Kanoistika

Piešťanskí kanoisti, veslári a jachtári ukončili sezónu symbolickým zamykaním vody. (th)

Vodáci „zamkli vodu“ po úspešnej sezóne

Sezóna plná medailových úspechov sa pre piešťanských vodákov skončila, a tak všetky tri oddiely združené do TJ Sĺňava v sobotu slávnostne „zamkli vodu“.

15. 10. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
L. Valová, majsterka Slovenska v C1. (sv)

Moravanci získali na Váhu tri medaily

Prvý októbrový víkend dal poriadne zabrať rýchlostným kanoistom. Stretli sa na rieke Váh v Piešťanoch, aby zabojovali o tituly majstra Slovenska v maratóne. Preteky veľmi skomplikoval silný južný vietor, ktorý potrápil hlavne kanoistov.

14. 10. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Až šesť piešťanských vodákov pretekalo za slovenský mládežnícky tím na Veľkej cene Sparty. (Sidónia Podhradská)

Piešťanskí kajakári sa nenechali zahanbiť ani v reprezentácii

Počas posledného septembrového víkendu sa v Prahe konali preteky rýchlostnej kanoistiky pod názvom Veľká cena Sparty - Memoriál Karla Máši. Zúčastnili sa ich pretekári slovenského mládežníckeho tímu, ale i iní kajakári zo Slovenska. Z mladých Piešťancov boli do reprezentačného tímu vybraní za vynikajúce výsledky počas sezóny až šiesti zástupcovia - Timea Henry, Branislav a Michal Jurčovci, Samuel Podhradský, Daniel Ragula a Daniel Rybanský.

09. 10. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanka Romana Mikušová (vpravo) je členkou úspešného dvojkajaku. (Kajak & Kanoe)

Mikušová má dve medaily

Výprava piešťanských kajakárov sa v pondelok 28. septembra vrátila z pretekov olympijských nádejí a týmto ukončila šnúru veľkých medzinárodných podujatí v sezóne 2015. Akcia sa konala v poľskej Bydgošti a zúčastnili sa jej zástupcovia z 27 štátov. Z Piešťancov priniesla dve medaily Romana Mikušová, ktorá získala v dvojkajaku druhé a tretie miesto.

08. 10. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Romana Švecová získala dve zlaté medaily na 200 aj 2000 metrov. (archív ŠK Kajak)

Moravanci s 27 medailami

Víkend 22. a 23. augusta patril v Piešťanoch opäť kajakárom z celého Slovenska. Tí sa tu zišli na posledných pretekoch Slovenského pohára v tomto roku - Pohári SNP. Pretekárov čakala 200, 1000 a 2000-metrová trať v disciplínach singlových, deblových i K4. Jedným z klubov bol aj ŠK Kajak z Moravian nad Váhom, ktorý patril so ziskom 27 medailí opäť k najlepším. Takmer v každej kategórii, kde Moravanci postavili svojho pretekára, získali medailu.

03. 09. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci Kajak & Kanoe získali 30 cenných kovov

Po nedávnych majstrovstvách Slovenska boli piešťanskí vodáci pri chuti aj na domácom Pohári SNP. V poslednom kole Slovenského pohára mali na Váhu opäť príležitosť ukázať, čo v nich je. Vypádlovali si 30 medailí - 10 zlatých, 10 strieborných a 10 bronzových.

02. 09. 2015 09:02  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (canoe.sk)

Cez víkend na Pohár SNP do Piešťan

Krátko po majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnili začiatkom augusta v Piešťanoch, sa na Sĺňave zíde kanoistická rodina opäť.

21. 08. 2015 11:28  |  Šport / Kanoistika
Hana Mikéciová získala na domácej vode tri zlaté medaily. (Alena Šebová)

16 titulov pre Kajak & Canoe

Na majstrovstvách Slovenska na krátkych tratiach, ktoré sa uskutočnili predminulý víkend na Sĺňave, potvrdili vynikajúcu formu piešťanskí kajakári a kanoisti. Za účasti všetkých slovenských klubov a reprezentácie doslova „vrela“ voda. Trénerom Róbertovi a Marcele Erbanovcom, Milanovi Piešťanskému, Milanovi Blahovi a Alexandrovi Kasovi sa náročná príprava svojich zverencov vyplatila. Klub Kajak & Canoe potvrdil svoje oprávnené štvrté miesto na Slovensku. Odmenou je 16 zlatých, osem strieborných a päť bronzových medailí.

20. 08. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Moravanci si vybojovali v Piešťanoch 40 medailí. (archív ŠK Kajak)

Moravanci si vybojovali v Piešťanoch 40 medailí

Predminulý víkend sa Piešťany stali dejiskom vrcholného podujatia v rýchlostnej kanoistike, a to Majstrovstiev Slovenska na krátkych tratiach pre 11-ročných a starších pretekárov. Trojdňové súťaženie dokonale preverilo sily všetkých pretekárov, ktorí v mimoriadne horúcom počasí museli absolvovať niekoľko štartov denne.

19. 08. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (canoe.sk)

Rýchlostná kanoistika: V Piešťanoch sa bude bojovať o tituly bez Vlčeka či Tarra

Od piatka do nedele (7. - 9. augusta) sú v Piešťanoch na programe majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike, kde sa bude bojovať o národné tituly.

05. 08. 2015 10:31  |  Šport / Kanoistika
Články 51 - 60 z 175
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa