Topfest

Kanoistika

Piešťanským kanoistom a kajakárom sa na Samarii Cupe v Šamoríne darilo. (Katarína Jurčová)

Vodáci zo Sĺňavy uspeli na memoriáli

V Šamoríne patril 11.-12. júl rýchlostným kanoistom. Uskutočnil sa tu totiž Memoriál Vladimíra Gálisa - Samaria Cup, kde sa zúčastnili aj mladí piešťanskí kajakári, ktorí vymenili prázdninové leňošenie za poctivé tréningy. Pretekalo sa na tratiach 2000 a 200 metrov v singlových disciplínach. Starší vodáci si zmerali sily aj v deblových disciplínach.

22. 07. 2015 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kajakár Martin Chalás získal na dvojkilometrovej trati dve striebra. (archív ŠK Kajak)

Moravanci priviezli 26 cenných kovov

Aj kajakári a kanoisti z ŠK Kajak Moravany nad Váhom pretekali počas prvého júlového víkendu na Nováckej päťstovke. Moravanci tu so svojimi 25 pretekármi obsadili medzi klubmi celkové šieste miesto so ziskom 26 medailí. Vzorom pre mladých kajakárov boli aj ich tréneri Juraj Homola a Zuzana Matušovychová, ktorí vo svojich kategóriách získali tiež medailové umiestnenia.

16. 07. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Úspešní vodáci z ŠK Kajak Moravany nad Váhom na Trenčianskej regate. (archív ŠK Kajak)

Moravanci získali pod Čákovým hradom 31 medailí

Trenčianskej regaty sa počas víkendu 27.-28. júna zúčastnili aj rýchlostní kanoisti z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom. Tí si vybojovali celkovo 31 medailí.

10. 07. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanskí kanoisti a kajakári patrili v Trenčíne tradične k najlepším. (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci zo Sĺňavy uspeli na Trenčianskej regate

Po ročnej prestávke sa počas víkendu 27.-28. júna uskutočnili preteky pod hradom Matúša Čáka. Na 58. ročníku Trenčianskej regaty malo zastúpenie 21 klubov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Súťažilo sa na tratiach 200, 2000, 4000 a 6000 metrov v K1, K2, C1 a C2. Pretekov sa zúčastnili aj vodáci z klubu Kajak & Kanoe Piešťany, ktorí si vybojovali viacero cenných kovov.

08. 07. 2015 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kajakári z ŠK Kajak skončili v českom Kojetíne medzi klubmi na prvom mieste. (archív ŠK Kajak)

Vodáci Moravian získali v Kojetíne 71 medailí

V českom Kojetíne sa počas víkendu 30.-31. mája uskutočnili pretekyMoravského pohára. Medzi 11 klubmi z Čiech, Slovenska a Poľska vynikali zástupcovia ŠK Kajak Moravany nad Váhom. Skončili totiž na celkovom prvom mieste s náskokom približne 50 bodov pred Kojetínom a Olomoucom. Moravanci získali 71 medailí.

17. 06. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa predstavili aj na Pohári Interu v Bratislave. (Katarína Jurčová)

Piešťanskí kajakári a kanoisti dvakrát tretí

Piešťanskí vodáci z klubu Kajak & Canoe Piešťany sa v posledných týždňoch predstavili na dvoch pretekoch. Najskôr súťažili v Nitrianskom Rudne a uplynulý víkend na Štrkovci v Bratislave. Vstup do sezóny sa kanoistom a kajakárom celkom vydaril a na oboch podujatiach skončili v celkovom zúčtovaní klubov na treťom mieste.

10. 06. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Moravian získali na Rudno Cupe desať medailí. (archív ŠK Kajak)

Vodáci z ŠK Kajak opäť s cennými kovmi

Mladí vodáci z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa v posledných týždňoch zúčastnili dvoch podujatí. Najskôr sa 16.-17. mája predstavili v českých Račiciach, kde sa im podarilo vybojovať päť medailí, o týždeň neskôr pretekali v Nitrianskom Rudne, kde získali až desať cenných kovov.

05. 06. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Na Váhu pretekalo takmer päťsto kanoistov a kajakárov z 20 krajín sveta. (canoe.sk)

V Piešťanoch sa predviedli najväčšie kanoistické talenty

Piešťanská Lodenica žila počas víkendu opäť svetovou mládežníckou rýchlostnou kanoistikou. Konalo sa tu totiž najväčšie slovenské kanoistické podujatie so silnou zahraničnou účasťou - Medzinárodná regata Piešťany 2015.

02. 06. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Matej Rusnák a jeho úprimná radosť zo striebornej medaily. (canoe.sk)

Kanoista Rusnák konečne pretrhol smolu

Počas víkendu sa v nemeckom Duisburgu uskutočnilo druhé kolo Svetového pohára v rýchlostnej kanoistike. Na pretekoch si výborne počínal piešťanský kanoista Matej Rusnák, ktorý v kategórii C1 na 5000 metrov skončil na druhom mieste.

29. 05. 2015 09:00  |  Šport / Kanoistika