Kanoistika

Piešťanka Romana Mikušová (vpravo) je členkou úspešného dvojkajaku. (Kajak & Kanoe)

Mikušová má dve medaily

Výprava piešťanských kajakárov sa v pondelok 28. septembra vrátila z pretekov olympijských nádejí a týmto ukončila šnúru veľkých medzinárodných podujatí v sezóne 2015. Akcia sa konala v poľskej Bydgošti a zúčastnili sa jej zástupcovia z 27 štátov. Z Piešťancov priniesla dve medaily Romana Mikušová, ktorá získala v dvojkajaku druhé a tretie miesto.

08. 10. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Romana Švecová získala dve zlaté medaily na 200 aj 2000 metrov. (archív ŠK Kajak)

Moravanci s 27 medailami

Víkend 22. a 23. augusta patril v Piešťanoch opäť kajakárom z celého Slovenska. Tí sa tu zišli na posledných pretekoch Slovenského pohára v tomto roku - Pohári SNP. Pretekárov čakala 200, 1000 a 2000-metrová trať v disciplínach singlových, deblových i K4. Jedným z klubov bol aj ŠK Kajak z Moravian nad Váhom, ktorý patril so ziskom 27 medailí opäť k najlepším. Takmer v každej kategórii, kde Moravanci postavili svojho pretekára, získali medailu.

03. 09. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci Kajak & Kanoe získali 30 cenných kovov

Po nedávnych majstrovstvách Slovenska boli piešťanskí vodáci pri chuti aj na domácom Pohári SNP. V poslednom kole Slovenského pohára mali na Váhu opäť príležitosť ukázať, čo v nich je. Vypádlovali si 30 medailí - 10 zlatých, 10 strieborných a 10 bronzových.

02. 09. 2015 09:02  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (canoe.sk)

Cez víkend na Pohár SNP do Piešťan

Krátko po majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnili začiatkom augusta v Piešťanoch, sa na Sĺňave zíde kanoistická rodina opäť.

21. 08. 2015 11:28  |  Šport / Kanoistika
Hana Mikéciová získala na domácej vode tri zlaté medaily. (Alena Šebová)

16 titulov pre Kajak & Canoe

Na majstrovstvách Slovenska na krátkych tratiach, ktoré sa uskutočnili predminulý víkend na Sĺňave, potvrdili vynikajúcu formu piešťanskí kajakári a kanoisti. Za účasti všetkých slovenských klubov a reprezentácie doslova „vrela“ voda. Trénerom Róbertovi a Marcele Erbanovcom, Milanovi Piešťanskému, Milanovi Blahovi a Alexandrovi Kasovi sa náročná príprava svojich zverencov vyplatila. Klub Kajak & Canoe potvrdil svoje oprávnené štvrté miesto na Slovensku. Odmenou je 16 zlatých, osem strieborných a päť bronzových medailí.

20. 08. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Moravanci si vybojovali v Piešťanoch 40 medailí. (archív ŠK Kajak)

Moravanci si vybojovali v Piešťanoch 40 medailí

Predminulý víkend sa Piešťany stali dejiskom vrcholného podujatia v rýchlostnej kanoistike, a to Majstrovstiev Slovenska na krátkych tratiach pre 11-ročných a starších pretekárov. Trojdňové súťaženie dokonale preverilo sily všetkých pretekárov, ktorí v mimoriadne horúcom počasí museli absolvovať niekoľko štartov denne.

19. 08. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika

Rýchlostná kanoistika: V Piešťanoch sa bude bojovať o tituly bez Vlčeka či Tarra

Od piatka do nedele (7. - 9. augusta) sú v Piešťanoch na programe majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike, kde sa bude bojovať o národné tituly.

05. 08. 2015 10:31  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z ŠK Kajak patrili na jazere Čilistov opäť k najlepším. (archív ŠK Kajak)

Moravanci získali v Šamoríne 26 medailí

Sezóna rýchlostných kanoistov je v plnom prúde. Tentoraz sa stretli kajakári a kanoisti 10. a 11. júla na jazere Čilistov v Šamoríne. Prihlásených bolo 17 oddielov z celého Slovenska. Športový klub Kajak Moravany nad Váhom skončil na štvrtom mieste za Novákmi, Komárnom a Šamorínom. Moravanci si priniesli 26 medailí vo vekových kategóriách 8-14-ročných.

23. 07. 2015 14:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanským kanoistom a kajakárom sa na Samarii Cupe v Šamoríne darilo. (Katarína Jurčová)

Vodáci zo Sĺňavy uspeli na memoriáli

V Šamoríne patril 11.-12. júl rýchlostným kanoistom. Uskutočnil sa tu totiž Memoriál Vladimíra Gálisa - Samaria Cup, kde sa zúčastnili aj mladí piešťanskí kajakári, ktorí vymenili prázdninové leňošenie za poctivé tréningy. Pretekalo sa na tratiach 2000 a 200 metrov v singlových disciplínach. Starší vodáci si zmerali sily aj v deblových disciplínach.

22. 07. 2015 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kajakár Martin Chalás získal na dvojkilometrovej trati dve striebra. (archív ŠK Kajak)

Moravanci priviezli 26 cenných kovov

Aj kajakári a kanoisti z ŠK Kajak Moravany nad Váhom pretekali počas prvého júlového víkendu na Nováckej päťstovke. Moravanci tu so svojimi 25 pretekármi obsadili medzi klubmi celkové šieste miesto so ziskom 26 medailí. Vzorom pre mladých kajakárov boli aj ich tréneri Juraj Homola a Zuzana Matušovychová, ktorí vo svojich kategóriách získali tiež medailové umiestnenia.

16. 07. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Články 41 - 50 z 162