Nadácia Adeli

Kanoistika

Vodáci ŠK Kajak získali desať medailí

Štrkovecké jazero v Bratislave privítalo v sobotu 4. júna nadšencov rýchlostnej kanoistiky. Až 18 slovenských klubov a takmer 300 pretekárov si zmeralo svoje sily na 200- a 2000-metrových tratiach. Medzi najlepšie sa opäť zaradili vodácke veľmoci Nováky, Komárno a Šamorín. Vodáci z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom predviedli tiež výborné výkony a domov priniesli desať cenných kovov.

17. 06. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Moravian získali na majstrovstvách SR v dlhých tratiach deväť medailí. (archív ŠK Kajak)

Kanoisti z ŠK Kajak s tromi titulmi

Na majstrovstvách Slovenska v dlhých tratiach v Trenčíne sa darilo aj vodákom z ŠK Kajak Moravany nad Váhom. Počas víkendu 21.-22. mája sa na päťkilometrovej trati nestratili, keď získali tri tituly a spolu deväť cenných kovov.

01. 06. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany pretekali počas víkendu v Trenčíne. (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci odštartovali sezónu úspešne

Vodácka sezóna odštartovala a od jej začiatku sa darí aj kanoistom z klubu Kajak & Kanoe Piešťany. Niektorí Piešťanci sa v reprezentačnom drese predstavili na pretekoch v Maďarsku, počas uplynulého víkendu zase pretekali o tituly majstrov Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne.

25. 05. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Moravian nad Váhom začali sezónu úspešne. (archív ŠK Kajak)

ŠK Kajak odštartoval sezónu medailovo

V posledný aprílový deň sa v Nitrianskom Rudne začala sezóna rýchlostných kanoistov. Na pretekoch štartovalo 162 pretekárov z trinástich slovenských klubov.

12. 05. 2016 14:30  |  Šport / Kanoistika
Vodákom z ŠK KAJAK sa darilo aj na trenažéroch. (archív ŠK KAJAK)

Moravanci získali v Bratislave sedem cenných kovov

Na verejných majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v sobotu 30. januára v bratislavskom obchodnom centre Avion, sa stretli všetci kajakári a kanoisti, ktorí mali chuť zmerať si sily na trenažéroch. Išlo o podujatie na vysokej úrovni, o čom svedčila aj účasť až piatich majstrov sveta v mužskej kategórii. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom mal aj na tomto podujatí svoje zastúpenie. Sedem pretekárov si odnieslo celkovo sedem medailí.

11. 02. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Moravian nad Váhom si za vystúpenie v Slovenskom pohári 2015 vyslúžili viacero ocenení. (archív ŠK KAJAK)

Vodáci z ŠK KAJAK Moravany s viacerými oceneniami

Vodácka sezóna 2015 je definitívne minulosťou. V piatok 22. januára sa konalo na slávnostnom galavečere v Bratislave vyhodnotenie Slovenského pohára (SP) za minulý rok vo vekových kategóriách od 13 rokov. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom má v týchto kategóriách osem pretekárov a z toho až šesť sa umiestnilo v prvej trojke SP.

27. 01. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Nádejní piešťanskí vodáci s oceneniami. (tr)

Rusnák najlepší kanoista, ocenili aj ďalších Piešťancov

Na galavečere rýchlostnej kanoistiky sa ušlo ocenenie aj Piešťancovi Matejovi Rusnákovi, ktorý obhájil titul medzi kanoistami.

26. 01. 2016 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanskí kanoisti, veslári a jachtári ukončili sezónu symbolickým zamykaním vody. (th)

Vodáci „zamkli vodu“ po úspešnej sezóne

Sezóna plná medailových úspechov sa pre piešťanských vodákov skončila, a tak všetky tri oddiely združené do TJ Sĺňava v sobotu slávnostne „zamkli vodu“.

15. 10. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
L. Valová, majsterka Slovenska v C1. (sv)

Moravanci získali na Váhu tri medaily

Prvý októbrový víkend dal poriadne zabrať rýchlostným kanoistom. Stretli sa na rieke Váh v Piešťanoch, aby zabojovali o tituly majstra Slovenska v maratóne. Preteky veľmi skomplikoval silný južný vietor, ktorý potrápil hlavne kanoistov.

14. 10. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Až šesť piešťanských vodákov pretekalo za slovenský mládežnícky tím na Veľkej cene Sparty. (Sidónia Podhradská)

Piešťanskí kajakári sa nenechali zahanbiť ani v reprezentácii

Počas posledného septembrového víkendu sa v Prahe konali preteky rýchlostnej kanoistiky pod názvom Veľká cena Sparty - Memoriál Karla Máši. Zúčastnili sa ich pretekári slovenského mládežníckeho tímu, ale i iní kajakári zo Slovenska. Z mladých Piešťancov boli do reprezentačného tímu vybraní za vynikajúce výsledky počas sezóny až šiesti zástupcovia - Timea Henry, Branislav a Michal Jurčovci, Samuel Podhradský, Daniel Ragula a Daniel Rybanský.

09. 10. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Články 41 - 50 z 172
Regal Burger

Anketa