Kanoistika

Vodáci z klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa na Nováckej päťstovke nestratili. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí kanoisti získali v Novákoch 25 medailí

Vodáci z piešťanského klubu Kajak & Kanoe sa počas prvého júlového víkendu zúčastnili pretekov v rýchlostnej kanoistike pod názvom Novácka Päťstovka, kde si zmerali sily so svojimi rovesníkmi. Za horúceho sobotného počasia sa pretekalo na päťstometrových tratiach vo veku od 13 rokov a pre mladších boli pripravené 2000-metrové trate v singlových i deblových disciplínach. Aj napriek tropickým teplotám sa im podarilo získať až 25 medailových umiestnení.

13. 07. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
IMG 1853 resize-640x427 (Kajak & Kanoe Piešťany)

Piešťanskí vodáci uspeli na Trenčianskej regate

Počas posledného júnového víkendu si zmerali sily nielen esá slovenskej rýchlostnej kanoistiky na Majstrovstvách Európy v Moskve, ale aj ich budúci následovníci na Trenčianskej regate za účasti 26 klubov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Členom klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa v Trenčíne darilo, pretože mladí vodáci obsadili hneď niekoľko pódiových umiestnení.

07. 07. 2016 08:13  |  Šport / Kanoistika
Výprava ŠK Kajak bola s účasťou na pretekoch v Komárne spokojná. (archív ŠK Kajak)

Moravanci na Veľkej cene Komárna celkovo tretí

Rýchlostní kanoisti z celého Slovenska, ale aj z Čiech, Maďarska či Sardínie, strávili predminulý víkend na podujatí Veľká cena Komárna. Stretli sa tu kanoisti z takmer 20 klubov, ktorí so sebou priniesli kvalitu. Išlo o prvé tohtoročné bodované preteky Slovenského pohára a Športový klub Kajak Moravany nad Váhom získal po prvýkrát v histórii tretie miesto v klubovom hodnotení na takom významnom podujatí za Novákmi a Komárnom. Moravanci si vybojovali dohromady až 25 medailí.

30. 06. 2016 15:42  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Kajak & Kanoe sa v Bratislave umiestnili na celkovej tretej priečke zo 16 účastníkov. (archív Kajak & Kanoe)

Kanoisti z Piešťan si vybojovali 36 cenných kovov

Na bratislavskom Zemníku sa počas predminulého víkendu konali preteky v rýchlostnej kanoistike pod názvom Pohár mládeže. Zúčastnili sa ich dievčatá a chlapci vo vekových kategóriách od deväť rokov a súčasne to boli druhé kvalifikačné preteky pre juniorov a seniorov. ŠK Kajak & Kanoe Piešťany sa spomedzi 16 klubov z celého Slovenska umiestnil na prvej priečke v Efekt pohári, kde získal najväčší počet bodov na jedného pretekára, v Pohári mládeže získal tretie miesto.

23. 06. 2016 12:00  |  Šport / Kanoistika

Vodáci ŠK Kajak získali desať medailí

Štrkovecké jazero v Bratislave privítalo v sobotu 4. júna nadšencov rýchlostnej kanoistiky. Až 18 slovenských klubov a takmer 300 pretekárov si zmeralo svoje sily na 200- a 2000-metrových tratiach. Medzi najlepšie sa opäť zaradili vodácke veľmoci Nováky, Komárno a Šamorín. Vodáci z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom predviedli tiež výborné výkony a domov priniesli desať cenných kovov.

17. 06. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Moravian získali na majstrovstvách SR v dlhých tratiach deväť medailí. (archív ŠK Kajak)

Kanoisti z ŠK Kajak s tromi titulmi

Na majstrovstvách Slovenska v dlhých tratiach v Trenčíne sa darilo aj vodákom z ŠK Kajak Moravany nad Váhom. Počas víkendu 21.-22. mája sa na päťkilometrovej trati nestratili, keď získali tri tituly a spolu deväť cenných kovov.

01. 06. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany pretekali počas víkendu v Trenčíne. (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci odštartovali sezónu úspešne

Vodácka sezóna odštartovala a od jej začiatku sa darí aj kanoistom z klubu Kajak & Kanoe Piešťany. Niektorí Piešťanci sa v reprezentačnom drese predstavili na pretekoch v Maďarsku, počas uplynulého víkendu zase pretekali o tituly majstrov Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne.

25. 05. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Moravian nad Váhom začali sezónu úspešne. (archív ŠK Kajak)

ŠK Kajak odštartoval sezónu medailovo

V posledný aprílový deň sa v Nitrianskom Rudne začala sezóna rýchlostných kanoistov. Na pretekoch štartovalo 162 pretekárov z trinástich slovenských klubov.

12. 05. 2016 14:30  |  Šport / Kanoistika
Vodákom z ŠK KAJAK sa darilo aj na trenažéroch. (archív ŠK KAJAK)

Moravanci získali v Bratislave sedem cenných kovov

Na verejných majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v sobotu 30. januára v bratislavskom obchodnom centre Avion, sa stretli všetci kajakári a kanoisti, ktorí mali chuť zmerať si sily na trenažéroch. Išlo o podujatie na vysokej úrovni, o čom svedčila aj účasť až piatich majstrov sveta v mužskej kategórii. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom mal aj na tomto podujatí svoje zastúpenie. Sedem pretekárov si odnieslo celkovo sedem medailí.

11. 02. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Moravian nad Váhom si za vystúpenie v Slovenskom pohári 2015 vyslúžili viacero ocenení. (archív ŠK KAJAK)

Vodáci z ŠK KAJAK Moravany s viacerými oceneniami

Vodácka sezóna 2015 je definitívne minulosťou. V piatok 22. januára sa konalo na slávnostnom galavečere v Bratislave vyhodnotenie Slovenského pohára (SP) za minulý rok vo vekových kategóriách od 13 rokov. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom má v týchto kategóriách osem pretekárov a z toho až šesť sa umiestnilo v prvej trojke SP.

27. 01. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Články 41 - 50 z 176
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa