Topfest

Kanoistika

Vodákom z ŠK KAJAK sa darilo aj na trenažéroch. (archív ŠK KAJAK)

Moravanci získali v Bratislave sedem cenných kovov

Na verejných majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v sobotu 30. januára v bratislavskom obchodnom centre Avion, sa stretli všetci kajakári a kanoisti, ktorí mali chuť zmerať si sily na trenažéroch. Išlo o podujatie na vysokej úrovni, o čom svedčila aj účasť až piatich majstrov sveta v mužskej kategórii. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom mal aj na tomto podujatí svoje zastúpenie. Sedem pretekárov si odnieslo celkovo sedem medailí.

11. 02. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Moravian nad Váhom si za vystúpenie v Slovenskom pohári 2015 vyslúžili viacero ocenení. (archív ŠK KAJAK)

Vodáci z ŠK KAJAK Moravany s viacerými oceneniami

Vodácka sezóna 2015 je definitívne minulosťou. V piatok 22. januára sa konalo na slávnostnom galavečere v Bratislave vyhodnotenie Slovenského pohára (SP) za minulý rok vo vekových kategóriách od 13 rokov. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom má v týchto kategóriách osem pretekárov a z toho až šesť sa umiestnilo v prvej trojke SP.

27. 01. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Nádejní piešťanskí vodáci s oceneniami. (tr)

Rusnák najlepší kanoista, ocenili aj ďalších Piešťancov

Na galavečere rýchlostnej kanoistiky sa ušlo ocenenie aj Piešťancovi Matejovi Rusnákovi, ktorý obhájil titul medzi kanoistami.

26. 01. 2016 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanskí kanoisti, veslári a jachtári ukončili sezónu symbolickým zamykaním vody. (th)

Vodáci „zamkli vodu“ po úspešnej sezóne

Sezóna plná medailových úspechov sa pre piešťanských vodákov skončila, a tak všetky tri oddiely združené do TJ Sĺňava v sobotu slávnostne „zamkli vodu“.

15. 10. 2015 13:00  |  Šport / Veslovanie obsahuje fotogalériu
L. Valová, majsterka Slovenska v C1. (sv)

Moravanci získali na Váhu tri medaily

Prvý októbrový víkend dal poriadne zabrať rýchlostným kanoistom. Stretli sa na rieke Váh v Piešťanoch, aby zabojovali o tituly majstra Slovenska v maratóne. Preteky veľmi skomplikoval silný južný vietor, ktorý potrápil hlavne kanoistov.

14. 10. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Až šesť piešťanských vodákov pretekalo za slovenský mládežnícky tím na Veľkej cene Sparty. (Sidónia Podhradská)

Piešťanskí kajakári sa nenechali zahanbiť ani v reprezentácii

Počas posledného septembrového víkendu sa v Prahe konali preteky rýchlostnej kanoistiky pod názvom Veľká cena Sparty - Memoriál Karla Máši. Zúčastnili sa ich pretekári slovenského mládežníckeho tímu, ale i iní kajakári zo Slovenska. Z mladých Piešťancov boli do reprezentačného tímu vybraní za vynikajúce výsledky počas sezóny až šiesti zástupcovia - Timea Henry, Branislav a Michal Jurčovci, Samuel Podhradský, Daniel Ragula a Daniel Rybanský.

09. 10. 2015 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanka Romana Mikušová (vpravo) je členkou úspešného dvojkajaku. (Kajak & Kanoe)

Mikušová má dve medaily

Výprava piešťanských kajakárov sa v pondelok 28. septembra vrátila z pretekov olympijských nádejí a týmto ukončila šnúru veľkých medzinárodných podujatí v sezóne 2015. Akcia sa konala v poľskej Bydgošti a zúčastnili sa jej zástupcovia z 27 štátov. Z Piešťancov priniesla dve medaily Romana Mikušová, ktorá získala v dvojkajaku druhé a tretie miesto.

08. 10. 2015 16:00  |  Šport / Kanoistika
Romana Švecová získala dve zlaté medaily na 200 aj 2000 metrov. (archív ŠK Kajak)

Moravanci s 27 medailami

Víkend 22. a 23. augusta patril v Piešťanoch opäť kajakárom z celého Slovenska. Tí sa tu zišli na posledných pretekoch Slovenského pohára v tomto roku - Pohári SNP. Pretekárov čakala 200, 1000 a 2000-metrová trať v disciplínach singlových, deblových i K4. Jedným z klubov bol aj ŠK Kajak z Moravian nad Váhom, ktorý patril so ziskom 27 medailí opäť k najlepším. Takmer v každej kategórii, kde Moravanci postavili svojho pretekára, získali medailu.

03. 09. 2015 13:00  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci Kajak & Kanoe získali 30 cenných kovov

Po nedávnych majstrovstvách Slovenska boli piešťanskí vodáci pri chuti aj na domácom Pohári SNP. V poslednom kole Slovenského pohára mali na Váhu opäť príležitosť ukázať, čo v nich je. Vypádlovali si 30 medailí - 10 zlatých, 10 strieborných a 10 bronzových.

02. 09. 2015 09:02  |  Šport / Kanoistika
Ilustr. foto (canoe.sk)

Cez víkend na Pohár SNP do Piešťan

Krátko po majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnili začiatkom augusta v Piešťanoch, sa na Sĺňave zíde kanoistická rodina opäť.

21. 08. 2015 11:28  |  Šport / Kanoistika
Články 31 - 40 z 158