Kanoistika

L. Valová síce na medailu nedosiahla, no jej umiestnenia sú prísľubom dobudúcna. (archív ŠK Kajak)

Kanoisti medzi olympijskými nádejami

Najdôležitejšie podujatie v rýchlostnej kanoistike - olympijské nádeje pre 15 až 17-ročných pretekárov - sa konalo počas víkendu 24. a 25. septembra v maďarskom Szegede. Za Športový klub Kajak z Moravian nad Váhom sa nominovali do slovenskej reprezentácie traja 15-roční kanoisti - Lucia Valová, Lukáš Valo a Martina Havrilová.

05. 10. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti a kajakári z Piešťan si v Pohári Slávie UK vybojovali niekoľko medailí. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí vodáci bodovali na Zemníku

Kanoistický areál Zemník uvítal 17. septembra rýchlostných kajakárov a kanoistov na posledných bodovacích pretekoch v rámci Slovenského pohára pod názvom Pohár Slávie UK Bratislava. Sily si zmerali pretekári z 18 slovenských klubov na dvojkilometrových tratiach vo všetkých vekových kategóriách.

29. 09. 2016 13:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Piešťan si na domácej vode počínali veľmi úspešne. (archív Kajak & Kanoe Piešťany)

Rybanský majstrom Slovenska v maratóne

počasia bojovalo v rýchlostnej kanoistike o majstrovské tituly v maratóne pre vekové kategórie od 13 rokov. Maratónu sa zúčastnilo 17 klubov a 185 pretekárov. Za klub Kajak & Kanoe Piešťany pretekalo 29 pretekárov, ktorým sa opäť podarilo vybojovať miesta na stupňoch víťazov.

14. 09. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoistky z ŠK Kajak patrili tradične k najlepším. (archív ŠK Kajak)

Moravanci si z Moravy priniesli 63 medailí

Takmer štyri stovky pretekárov pádlujúcich v Taliansku, Rakúsku, Slovinsku, Lotyšsku, Poľsku, Slovensku a Čechách sa zišlo počas víkendu 20.-21. augusta v Ostrožskej Novej Vsi na 24. medzinárodných majstrovstvách Moravy. Počas dvoch dní sa pretekalo na 200 a 500-metrových tratiach a už tradične sa na podujatí zúčastnili aj pretekári zo Športového klubu Kajak Moravany nad Váhom. Napriek tomu, že neprišli všetci, 18 pretekárov vydalo zo seba maximum.

31. 08. 2016 10:00  |  Šport / Kanoistika
Piešťanská lodenica vychováva medailistov bez pomoci mesta. (Jozef Vojčiniak)

Piešťanské tradičné športy bez záujmu vedenia mesta

Vodácky šport patrí v Piešťanoch k najúspešnejším, no podpory od radnice sa mu dostáva len minimálne. Klub TJ Sĺňava združuje oddiel veslárov, jachtárov a kanoistov. A úspechy, ktoré dosahujú, prezentujú dobré meno kúpeľného mesta na mnohých svetových podujatiach. V ich radoch vyrástli olympionici, medailisti na svetových šampionátoch a v súčasnosti je ich najžiarivejšou hviezdou majster Európy v skife ľahkých váh Lukáš Babač, ktorému olympiáda v Riu unikla len o pomyselný vlások, a všetko si tak ide vynahradiť na svetový šampionát na sklonku augusta.

26. 08. 2016 08:59  |  Piešťany / Aktuálne
Kanoistky z ŠK Kajak Moravany nad Váhom dosiahli na Lodenici výborné výsledky. (archív ŠK Kajak)

ŠK Kajak získal v Pohári SNP 31 medailí

Počas víkendu 13. a 14. augusta sa piešťanská Lodenica opäť zaplnila vodákmi z celého Slovenska, aby si zmerali sily na pretekoch s názvom Pohár SNP. Výborná atmosféra, ako vždy zvládnutá organizácia a príjemné počasie len prispeli k dobrej nálade mladých kajakárov a kanoistov z ŠK Kajak Moravany nad Váhom, ktorí ani tentoraz nezaváhali a bodovali na tých najvyšších priečkach. Priniesli si celkovo až 31 medailí - desať zlatých, šesť strieborných a 15 bronzových.

25. 08. 2016 11:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z ŠK Kajak patrili na podujatí opäť k najlepším. (archív ŠK Kajak)

Moravanci získali na záver sezóny 42 cenných kovov

Kanoistickú sezónu zavŕšili majstrovstvá Slovenska na krátkych tratiach, ktoré sa tento rok prvýkrát konali na bratislavskom Zemníku. Športový klub Kajak Moravany nad Váhom vyslal na podujatie, ktoré sa konalo 5. až 7. augusta, 28 pretekárov. Spolu si domov priniesli až 42 medailí - deväť zlatých, 15 strieborných a 18 bronzových.

18. 08. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Kajak & Kanoe Piešťany získali v Bratislave 37 medailí. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí vodáci obhájili majstrovské tituly

Majstrovstvá Slovenska v krátkych tratiach sa po prvý raz uskutočnili 5.-7. augusta na bratislavskom jazere Zemník, ktoré na to čakalo 30 rokov. Piešťanským kajakárom a kanoistom sa podarilo vybojovať i napriek silnému protivetru 12 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových medailí vďaka svedomitej príprave, o ktorú sa postarali tréneri Róbert a Marcela Erbanovci, Alexander Kasa, Milan Blaho, Milan Piešťanský a Vladimír Husák.

17. 08. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Výprava kanoistov z Kajak & Kanoe Piešťany uspela na pretekoch v Šamoríne. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanským kanoistom sa na Samaria Cupe darilo

Jazero Lagúna v Šamoríne patrilo 9. a 10. júla rýchlostným kanoistom. Uskutočnili sa tu preteky pod názvom Samaria Cup & Memoriál Vladimíra Gálisa, ktorých sa zúčastnili aj mladí piešťanskí kajakári a kanoisti, keď vymenili prázdninové leňošenie za súboje s rovesníkmi a horúcim slnečným počasím. Súťažilo sa na 2000 a 200-metrových tratiach v singlových disciplínach. Kadeti a juniori si zmerali sily aj v deblových disciplínach.

21. 07. 2016 13:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Moravian nad Váhom patrili opäť k najúspešnejším klubom. (archív ŠK Kajak)

Moravanci z ŠK Kajak v Šamoríne na piatom mieste

V Šamoríne na jazere Lagúna privítali v termíne 9. a 10. júla rýchlostných kanoistov z celého Slovenska, ktorí súťažili na 200 a 2000-metrových tratiach. Išlo o ďalšie preteky zo série Slovenského pohára, v ktorom zbierajú body kluby a športovci v kategóriách starších ako 13 rokov. Skvelým výsledkom bolo celkové umiestnenie spomedzi 20 klubov v kategóriách do 13 rokov, kde Športový klub Kajak Moravany nad Váhom získal tretie miesto za Novákmi a Komárnom. V celkovom hodnotení klubov skončili Moravanci na piatom mieste.

20. 07. 2016 12:00  |  Šport / Kanoistika
Články 31 - 40 z 176
GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa