Nadácia Adeli

Kanoistika

Kanoistky z ŠK Kajak Moravany nad Váhom dosiahli na Lodenici výborné výsledky. (archív ŠK Kajak)

ŠK Kajak získal v Pohári SNP 31 medailí

Počas víkendu 13. a 14. augusta sa piešťanská Lodenica opäť zaplnila vodákmi z celého Slovenska, aby si zmerali sily na pretekoch s názvom Pohár SNP. Výborná atmosféra, ako vždy zvládnutá organizácia a príjemné počasie len prispeli k dobrej nálade mladých kajakárov a kanoistov z ŠK Kajak Moravany nad Váhom, ktorí ani tentoraz nezaváhali a bodovali na tých najvyšších priečkach. Priniesli si celkovo až 31 medailí - desať zlatých, šesť strieborných a 15 bronzových.

25. 08. 2016 11:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z ŠK Kajak patrili na podujatí opäť k najlepším. (archív ŠK Kajak)

Moravanci získali na záver sezóny 42 cenných kovov

Kanoistickú sezónu zavŕšili majstrovstvá Slovenska na krátkych tratiach, ktoré sa tento rok prvýkrát konali na bratislavskom Zemníku. Športový klub Kajak Moravany nad Váhom vyslal na podujatie, ktoré sa konalo 5. až 7. augusta, 28 pretekárov. Spolu si domov priniesli až 42 medailí - deväť zlatých, 15 strieborných a 18 bronzových.

18. 08. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Kajak & Kanoe Piešťany získali v Bratislave 37 medailí. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí vodáci obhájili majstrovské tituly

Majstrovstvá Slovenska v krátkych tratiach sa po prvý raz uskutočnili 5.-7. augusta na bratislavskom jazere Zemník, ktoré na to čakalo 30 rokov. Piešťanským kajakárom a kanoistom sa podarilo vybojovať i napriek silnému protivetru 12 zlatých, 14 strieborných a 11 bronzových medailí vďaka svedomitej príprave, o ktorú sa postarali tréneri Róbert a Marcela Erbanovci, Alexander Kasa, Milan Blaho, Milan Piešťanský a Vladimír Husák.

17. 08. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Výprava kanoistov z Kajak & Kanoe Piešťany uspela na pretekoch v Šamoríne. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanským kanoistom sa na Samaria Cupe darilo

Jazero Lagúna v Šamoríne patrilo 9. a 10. júla rýchlostným kanoistom. Uskutočnili sa tu preteky pod názvom Samaria Cup & Memoriál Vladimíra Gálisa, ktorých sa zúčastnili aj mladí piešťanskí kajakári a kanoisti, keď vymenili prázdninové leňošenie za súboje s rovesníkmi a horúcim slnečným počasím. Súťažilo sa na 2000 a 200-metrových tratiach v singlových disciplínach. Kadeti a juniori si zmerali sily aj v deblových disciplínach.

21. 07. 2016 13:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Moravian nad Váhom patrili opäť k najúspešnejším klubom. (archív ŠK Kajak)

Moravanci z ŠK Kajak v Šamoríne na piatom mieste

V Šamoríne na jazere Lagúna privítali v termíne 9. a 10. júla rýchlostných kanoistov z celého Slovenska, ktorí súťažili na 200 a 2000-metrových tratiach. Išlo o ďalšie preteky zo série Slovenského pohára, v ktorom zbierajú body kluby a športovci v kategóriách starších ako 13 rokov. Skvelým výsledkom bolo celkové umiestnenie spomedzi 20 klubov v kategóriách do 13 rokov, kde Športový klub Kajak Moravany nad Váhom získal tretie miesto za Novákmi a Komárnom. V celkovom hodnotení klubov skončili Moravanci na piatom mieste.

20. 07. 2016 12:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa na Nováckej päťstovke nestratili. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí kanoisti získali v Novákoch 25 medailí

Vodáci z piešťanského klubu Kajak & Kanoe sa počas prvého júlového víkendu zúčastnili pretekov v rýchlostnej kanoistike pod názvom Novácka Päťstovka, kde si zmerali sily so svojimi rovesníkmi. Za horúceho sobotného počasia sa pretekalo na päťstometrových tratiach vo veku od 13 rokov a pre mladších boli pripravené 2000-metrové trate v singlových i deblových disciplínach. Aj napriek tropickým teplotám sa im podarilo získať až 25 medailových umiestnení.

13. 07. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
IMG 1853 resize-640x427 (Kajak & Kanoe Piešťany)

Piešťanskí vodáci uspeli na Trenčianskej regate

Počas posledného júnového víkendu si zmerali sily nielen esá slovenskej rýchlostnej kanoistiky na Majstrovstvách Európy v Moskve, ale aj ich budúci následovníci na Trenčianskej regate za účasti 26 klubov zo Slovenska, Čiech a Poľska. Členom klubu Kajak & Kanoe Piešťany sa v Trenčíne darilo, pretože mladí vodáci obsadili hneď niekoľko pódiových umiestnení.

07. 07. 2016 08:13  |  Šport / Kanoistika
Výprava ŠK Kajak bola s účasťou na pretekoch v Komárne spokojná. (archív ŠK Kajak)

Moravanci na Veľkej cene Komárna celkovo tretí

Rýchlostní kanoisti z celého Slovenska, ale aj z Čiech, Maďarska či Sardínie, strávili predminulý víkend na podujatí Veľká cena Komárna. Stretli sa tu kanoisti z takmer 20 klubov, ktorí so sebou priniesli kvalitu. Išlo o prvé tohtoročné bodované preteky Slovenského pohára a Športový klub Kajak Moravany nad Váhom získal po prvýkrát v histórii tretie miesto v klubovom hodnotení na takom významnom podujatí za Novákmi a Komárnom. Moravanci si vybojovali dohromady až 25 medailí.

30. 06. 2016 15:42  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Kajak & Kanoe sa v Bratislave umiestnili na celkovej tretej priečke zo 16 účastníkov. (archív Kajak & Kanoe)

Kanoisti z Piešťan si vybojovali 36 cenných kovov

Na bratislavskom Zemníku sa počas predminulého víkendu konali preteky v rýchlostnej kanoistike pod názvom Pohár mládeže. Zúčastnili sa ich dievčatá a chlapci vo vekových kategóriách od deväť rokov a súčasne to boli druhé kvalifikačné preteky pre juniorov a seniorov. ŠK Kajak & Kanoe Piešťany sa spomedzi 16 klubov z celého Slovenska umiestnil na prvej priečke v Efekt pohári, kde získal najväčší počet bodov na jedného pretekára, v Pohári mládeže získal tretie miesto.

23. 06. 2016 12:00  |  Šport / Kanoistika

Vodáci ŠK Kajak získali desať medailí

Štrkovecké jazero v Bratislave privítalo v sobotu 4. júna nadšencov rýchlostnej kanoistiky. Až 18 slovenských klubov a takmer 300 pretekárov si zmeralo svoje sily na 200- a 2000-metrových tratiach. Medzi najlepšie sa opäť zaradili vodácke veľmoci Nováky, Komárno a Šamorín. Vodáci z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom predviedli tiež výborné výkony a domov priniesli desať cenných kovov.

17. 06. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Články 31 - 40 z 171