Kanoistika

Lucia Valová reprezentovala Slovensko v Maďarsku. (sv)

Valová s Mikéciovou v Szegede

V maďarskom Szegede sa v dňoch 7. a 8. júna konal ženský svetový pohár organizovaný Medzinárodnou kanoistickou federáciou ICF. Stretli sa tu najlepšie kanoistky sveta z 25 krajín. Nechýbala Kanada, Maďarsko, Nemecko či veľmi dobre pripravená Čína. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, juniorskej do 18 rokov a seniorskej nad 18 rokov. Slovensko vyslalo na tieto preteky Luciu Valovú z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom a 20-ročnú Hanu Mikéciovú z Piešťan.

16. 06. 2017 15:00  |  Šport / Kanoistika
Lucia Valová zvíťazila v C1 na 500 m. (archív ŠK KAJAK)

Výborné výkony kanoistov z Moravian

Piešťany boli počas posledného májového víkendu dejiskom 31. ročníka medzinárodnej regaty v rýchlostnej kanoistike. Už desaťročia si drží vysokú svetovú úroveň a aj tento rok sa konali veľmi kvalitné preteky. Slovákom sa tento rok podarilo získať až tri zlaté medaily v singlových disciplínach, o dve z nich sa postarali moravianski kanoisti z ŠK KAJAK Lukáš a Lucia Valovci.

09. 06. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Piešťan dosiahli viaceré výborné umiestnenia. (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci odštartovali sezónu úspešne

Pred prvými majstrovskými pretekmi na Slovensku sa mladí rýchlostní kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany predstavili v reprezentačných dresoch Slovenska na pretekoch v Budapešti, na ktorých sa zúčastnilo viac ako tisíc kanoistov. Od južných susedov si cenné kovy priviezli v K1 na 2000 metrov Daniel Rybanský - striebro a Samuel Podhradský - bronz. Členmi reprezentácie boli aj Emelie Nošková a Tatiana Trakalová, ktoré tiež ukázali svoju bojovnosť a úspešne prišli do cieľa.

02. 06. 2017 10:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z ŠK KAJAK uspeli v Nitrianskom Rudne. (archív ŠK KAJAK)

Moravanci so šiestimi cennými kovmi

Vodáci z celého Slovenska začali letnú sezónu, keď sa v prvú májovú sobotu stretli na pretekoch v Nitrianskom Rudne. V nádhernom prostredí so slnečným počasím štartovali na 2000, 4000 a 6000-metrových tratiach v singlových disciplínach kajak a kanoe. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom zastupovalo pod vedením trénera Juraja Homolu 11 pretekárov a až šiesti si priniesli medailu.

25. 05. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom získali v Bratislave šesť medailí. (S. Valová)

Tri tituly pre ŠK KAJAK

Podobne ako piešťanským kanoistom sa na Majstrovstvách Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch darilo aj pretekárom z klubu ŠK KAJAK Moravany nad Váhom. Moravanci si vybojovali tri majstrovské tituly a tri medailové umiestnenia na 200- a 1000-metrových tratiach. Titul získali Emma Bednárová, Tatiana Trakalová a Lucia Valová.

10. 02. 2017 10:00  |  Šport / Kanoistika
Úspešní vodáci z Piešťan uspeli aj na trenažéroch.
 (archív klubu)

Rybanský a Podhradský majstrami Slovenska na pádlovacích trenažéroch

Po tretíkrát sa v sobotu 28. januára v bratislavskom nákupnom centre Avion Shopping Park konali Majstrovstvá Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch. Tituly v kategórii 14-ročných chlapcov získali pretekári z klubu Kajak & Kanoe Piešťany - na 1000 metrov bol najlepší Daniel Rybanský, Samuel Podhradský nenašiel premožiteľa na trati 200 m.

09. 02. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Ocenení kanoisti a kajakári z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom. (archív ŠK KAJAK)

Na slávnostnom galavečere kanoistiky ocenili aj vodákov z Moravian

Dom kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa 20. januára stal miestom oslavy rýchlostnej kanoistiky a najmä slovenských úspechov v roku 2016. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom mal opäť pretekárov, ktorí boli vyhodnotení medzi najlepšími na Slovensku.

01. 02. 2017 15:30  |  Šport / Kanoistika
Zľava: J. Tarr, E. Vlček, D. Rybanský, D. Myšák, S. Podhradský, T. Linka a M. Lenický. (S. Podhradská)

Rýchlostní kanoisti vymenili mokré tričká za obleky

Dom kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa v piatok večer stal miestom oslavy rýchlostnej kanoistiky. Tradičného galavečera sa zúčastnila široká kanoistická rodina od najmladších pretekárov cez trénerov a funkcionárov i rodinných príslušníkov. Ocenenia sa dočkali aj kanoisti z piešťanského klubu Kajak & Kanoe.

25. 01. 2017 15:56  |  Šport / Kanoistika
Členovia ŠK KAJAK Moravany nad Váhom na slávnostnom ukončení sezóny. (archív ŠK KAJAK)

Vodáci z ŠK KAJAK bilancovali sezónu, v ďalšej chcú byť opäť úspešní

Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom opäť, už po siedmy raz, bilancoval sezónu a odmenil všetky deti. Najúspešnejšie si odniesli víťazné poháre a vecné ceny. Klub má aktuálne viac ako 40 detí, hlavne z Moravian, Banky a okolitých obcí. Títo mladí pretekári získali za rok 2016 celkovo 440 medailí, o 46 viac ako v minulom roku. Zo slovenských podujatí majú 262 cenných kovov a z Českej republiky 178. V Slovenskom pohári obsadil ŠK KAJAK piate miesto medzi 26 klubmi.

07. 12. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Mladí vodáci z Moravian opäť dokázali, že sú prísľubom do budúcnosti. (archív ŠK Kajak)

Kanoisti ŠK Kajak zakončili úspešnú sezónu v Prahe

Moravianski vodáci definitívne ukončili letnú sezónu na vode pretekmi Veľká cena Sparty, ktoré sa tradične konajú v Prahe. Sychravé počasie pretekárov neodradilo a za početnej účasti 35 klubov z Čiech a Slovenska si 8. a 9. októbra zmerali sily na 200 metrov a trati označovanej ako míľa. Dvadsaťjeden medailí a celkové piate miesto medzi klubmi bolo zaslúženou bodkou za úspešnou sezónou Športového klubu Kajak Moravany nad Váhom a odrazom ich stúpajúcej výkonnosti nielen v rámci Slovenska.

20. 10. 2016 13:00  |  Šport / Kanoistika
Články 11 - 20 z 167
Regal Burger
Lekáreň Regia

Anketa