Kanoistika

Kanoisti z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom získali v Bratislave šesť medailí. (S. Valová)

Tri tituly pre ŠK KAJAK

Podobne ako piešťanským kanoistom sa na Majstrovstvách Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch darilo aj pretekárom z klubu ŠK KAJAK Moravany nad Váhom. Moravanci si vybojovali tri majstrovské tituly a tri medailové umiestnenia na 200- a 1000-metrových tratiach. Titul získali Emma Bednárová, Tatiana Trakalová a Lucia Valová.

10. 02. 2017 10:00  |  Šport / Kanoistika
Úspešní vodáci z Piešťan uspeli aj na trenažéroch.
 (archív klubu)

Rybanský a Podhradský majstrami Slovenska na pádlovacích trenažéroch

Po tretíkrát sa v sobotu 28. januára v bratislavskom nákupnom centre Avion Shopping Park konali Majstrovstvá Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch. Tituly v kategórii 14-ročných chlapcov získali pretekári z klubu Kajak & Kanoe Piešťany - na 1000 metrov bol najlepší Daniel Rybanský, Samuel Podhradský nenašiel premožiteľa na trati 200 m.

09. 02. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Ocenení kanoisti a kajakári z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom. (archív ŠK KAJAK)

Na slávnostnom galavečere kanoistiky ocenili aj vodákov z Moravian

Dom kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa 20. januára stal miestom oslavy rýchlostnej kanoistiky a najmä slovenských úspechov v roku 2016. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom mal opäť pretekárov, ktorí boli vyhodnotení medzi najlepšími na Slovensku.

01. 02. 2017 15:30  |  Šport / Kanoistika
Zľava: J. Tarr, E. Vlček, D. Rybanský, D. Myšák, S. Podhradský, T. Linka a M. Lenický. (S. Podhradská)

Rýchlostní kanoisti vymenili mokré tričká za obleky

Dom kultúry Zrkadlový háj v bratislavskej Petržalke sa v piatok večer stal miestom oslavy rýchlostnej kanoistiky. Tradičného galavečera sa zúčastnila široká kanoistická rodina od najmladších pretekárov cez trénerov a funkcionárov i rodinných príslušníkov. Ocenenia sa dočkali aj kanoisti z piešťanského klubu Kajak & Kanoe.

25. 01. 2017 15:56  |  Šport / Kanoistika
Členovia ŠK KAJAK Moravany nad Váhom na slávnostnom ukončení sezóny. (archív ŠK KAJAK)

Vodáci z ŠK KAJAK bilancovali sezónu, v ďalšej chcú byť opäť úspešní

Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom opäť, už po siedmy raz, bilancoval sezónu a odmenil všetky deti. Najúspešnejšie si odniesli víťazné poháre a vecné ceny. Klub má aktuálne viac ako 40 detí, hlavne z Moravian, Banky a okolitých obcí. Títo mladí pretekári získali za rok 2016 celkovo 440 medailí, o 46 viac ako v minulom roku. Zo slovenských podujatí majú 262 cenných kovov a z Českej republiky 178. V Slovenskom pohári obsadil ŠK KAJAK piate miesto medzi 26 klubmi.

07. 12. 2016 14:00  |  Šport / Kanoistika
Mladí vodáci z Moravian opäť dokázali, že sú prísľubom do budúcnosti. (archív ŠK Kajak)

Kanoisti ŠK Kajak zakončili úspešnú sezónu v Prahe

Moravianski vodáci definitívne ukončili letnú sezónu na vode pretekmi Veľká cena Sparty, ktoré sa tradične konajú v Prahe. Sychravé počasie pretekárov neodradilo a za početnej účasti 35 klubov z Čiech a Slovenska si 8. a 9. októbra zmerali sily na 200 metrov a trati označovanej ako míľa. Dvadsaťjeden medailí a celkové piate miesto medzi klubmi bolo zaslúženou bodkou za úspešnou sezónou Športového klubu Kajak Moravany nad Váhom a odrazom ich stúpajúcej výkonnosti nielen v rámci Slovenska.

20. 10. 2016 13:00  |  Šport / Kanoistika
Besedu, na ktorej boli aj Erik Vlček (uprostred) a Juraj Tarr, moderoval Ján Godál.
 (archív jg)

Strieborní vodáci z Ria vo Vrbovom

Na Gymnáziu Jána Baltazára Magina vo Vrbovom sa v pondelok 10. októbra uskutočnila beseda so striebornými olympionikmi z Ria, členmi štvorkajaku Erikom Vlčekom, Jurajom Tarrom, Tiborom Linkom a Denisom Myšákom. Usporiadal ju Trnavský olympijský klub. Počas uplynulého týždňa absolvovali úspešní športovci a medailisti aj rehabilitáciu v Piešťanoch.

19. 10. 2016 15:00  |  Región / Aktuálne
L. Valová síce na medailu nedosiahla, no jej umiestnenia sú prísľubom dobudúcna. (archív ŠK Kajak)

Kanoisti medzi olympijskými nádejami

Najdôležitejšie podujatie v rýchlostnej kanoistike - olympijské nádeje pre 15 až 17-ročných pretekárov - sa konalo počas víkendu 24. a 25. septembra v maďarskom Szegede. Za Športový klub Kajak z Moravian nad Váhom sa nominovali do slovenskej reprezentácie traja 15-roční kanoisti - Lucia Valová, Lukáš Valo a Martina Havrilová.

05. 10. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti a kajakári z Piešťan si v Pohári Slávie UK vybojovali niekoľko medailí. (archív Kajak & Kanoe)

Piešťanskí vodáci bodovali na Zemníku

Kanoistický areál Zemník uvítal 17. septembra rýchlostných kajakárov a kanoistov na posledných bodovacích pretekoch v rámci Slovenského pohára pod názvom Pohár Slávie UK Bratislava. Sily si zmerali pretekári z 18 slovenských klubov na dvojkilometrových tratiach vo všetkých vekových kategóriách.

29. 09. 2016 13:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z Piešťan si na domácej vode počínali veľmi úspešne. (archív Kajak & Kanoe Piešťany)

Rybanský majstrom Slovenska v maratóne

počasia bojovalo v rýchlostnej kanoistike o majstrovské tituly v maratóne pre vekové kategórie od 13 rokov. Maratónu sa zúčastnilo 17 klubov a 185 pretekárov. Za klub Kajak & Kanoe Piešťany pretekalo 29 pretekárov, ktorým sa opäť podarilo vybojovať miesta na stupňoch víťazov.

14. 09. 2016 15:00  |  Šport / Kanoistika
Články 1 - 10 z 153