Kanoistika

Pretekári Kajak  Kanoe Piešťany ukázali opäť dobrú formu. (S. Podhradská)

Vodáci sa zo Šamorína vrátili s pohárom

Druhý prázdninový víkend kajakári a kanoisti z Kajak Kanoe Piešťany neleňošili, ale bojovali v Šamoríne na jazere Lagúna, kde sa konal 23. ročník pretekov v rýchlostnej kanoistike pod názvom Samaria Cup (do 12 rokov) a Memoriál Vladimíra Gálisa (od 13 rokov). Najviac sa darilo 14ročným piešťanským kajakárom, ktorí sa postavili na stupne víťazov vo všetkých disciplínach a spolu s ostatnými získali v Memoriáli V. Gálisa celkové tretie miesto za Komárnom a Novákmi.

19. 07. 2017 13:00  |  Šport / Kanoistika
Lucia Valová (uprostred) z ŠK KAJAK Moravany je nádejou slovenskej kanoistiky. (archív ŠK KAJAK)

Valová reprezentovala na ME juniorov v Belehrade

Na kanáli Ada Ciganlija v srbskom Belehrade sa v dňoch 22.-25. júna uskutočnili majstrovstvá Európy juniorov a kategórie do 23 rokov v rýchlostnej kanoistike. Medzi 860 pretekármi z 37 krajín nechýbali ani slovenskí kanoisti. Do úzkeho výberu reprezentácie sa nominovala aj Lucia Valová zo Športového klubu KAJAK Moravany nad Váhom.

06. 07. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Výprava piešťanských kanoistov na 59. ročníku Veľkej ceny Komárna. (sp)

Pohár mládeže pre piešťanských vodákov

Za účasti 461 pretekárov z 30 klubov zo Slovenska i zo zahraničia sa 17. a 18. júna uskutočnil 59. ročník Veľkej ceny Komárna v rýchlostnej kanoistike. Klub Kajak - Kanoe Piešťany získal za celkové tretie miesto Pohár mládeže.

02. 07. 2017 12:48  |  Šport / Kanoistika
Moravianski vodáci pretekali v Komárne aj za mimoriadne silného vetra. (archív ŠK KAJAK)

Kanoisti ŠK KAJAK si v Komárne vypádlovali desať cenných kovov

Za mimoriadne veterného a v sobotu aj chladného počasia, ktoré potrápilo nielen pretekárov rýchlostnej kanoistiky, ale aj jej organizátorov, sa konal 59. ročník Veľkej ceny Komárna. Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom vyslal na preteky 11 kanoistov, ktorí si domov priniesli až 10 medailí.

30. 06. 2017 10:00  |  Šport / Kanoistika
Úspešní kanoisti z Kajak & Kanoe Piešťany. (sp)

Úspechy piešťanských vodákov

V rámci Slovenského pohára 2017 sa 10. júna konali prvé preteky na Štrkoveckom jazere v Bratislave - Ružinove pod názvom Pohár Interu. Mladí kajakári a kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany so ziskom 64 bodov obsadili tretie miesto spomedzi 20 klubov a zaradili sa hneď za vodácke veľmoci z Komárna a Novák.

21. 06. 2017 15:00  |  Šport / Kanoistika
Lucia Valová reprezentovala Slovensko v Maďarsku. (sv)

Valová s Mikéciovou v Szegede

V maďarskom Szegede sa v dňoch 7. a 8. júna konal ženský svetový pohár organizovaný Medzinárodnou kanoistickou federáciou ICF. Stretli sa tu najlepšie kanoistky sveta z 25 krajín. Nechýbala Kanada, Maďarsko, Nemecko či veľmi dobre pripravená Čína. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, juniorskej do 18 rokov a seniorskej nad 18 rokov. Slovensko vyslalo na tieto preteky Luciu Valovú z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom a 20-ročnú Hanu Mikéciovú z Piešťan.

16. 06. 2017 15:00  |  Šport / Kanoistika
Lucia Valová zvíťazila v C1 na 500 m. (archív ŠK KAJAK)

Výborné výkony kanoistov z Moravian

Piešťany boli počas posledného májového víkendu dejiskom 31. ročníka medzinárodnej regaty v rýchlostnej kanoistike. Už desaťročia si drží vysokú svetovú úroveň a aj tento rok sa konali veľmi kvalitné preteky. Slovákom sa tento rok podarilo získať až tri zlaté medaily v singlových disciplínach, o dve z nich sa postarali moravianski kanoisti z ŠK KAJAK Lukáš a Lucia Valovci.

09. 06. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z Piešťan dosiahli viaceré výborné umiestnenia. (archív Kajak & Kanoe)

Vodáci odštartovali sezónu úspešne

Pred prvými majstrovskými pretekmi na Slovensku sa mladí rýchlostní kanoisti z klubu Kajak & Kanoe Piešťany predstavili v reprezentačných dresoch Slovenska na pretekoch v Budapešti, na ktorých sa zúčastnilo viac ako tisíc kanoistov. Od južných susedov si cenné kovy priviezli v K1 na 2000 metrov Daniel Rybanský - striebro a Samuel Podhradský - bronz. Členmi reprezentácie boli aj Emelie Nošková a Tatiana Trakalová, ktoré tiež ukázali svoju bojovnosť a úspešne prišli do cieľa.

02. 06. 2017 10:00  |  Šport / Kanoistika
Vodáci z ŠK KAJAK uspeli v Nitrianskom Rudne. (archív ŠK KAJAK)

Moravanci so šiestimi cennými kovmi

Vodáci z celého Slovenska začali letnú sezónu, keď sa v prvú májovú sobotu stretli na pretekoch v Nitrianskom Rudne. V nádhernom prostredí so slnečným počasím štartovali na 2000, 4000 a 6000-metrových tratiach v singlových disciplínach kajak a kanoe. Športový klub KAJAK z Moravian nad Váhom zastupovalo pod vedením trénera Juraja Homolu 11 pretekárov a až šiesti si priniesli medailu.

25. 05. 2017 14:00  |  Šport / Kanoistika
Kanoisti z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom získali v Bratislave šesť medailí. (S. Valová)

Tri tituly pre ŠK KAJAK

Podobne ako piešťanským kanoistom sa na Majstrovstvách Slovenska v ťahaní na pádlovacích trenažéroch darilo aj pretekárom z klubu ŠK KAJAK Moravany nad Váhom. Moravanci si vybojovali tri majstrovské tituly a tri medailové umiestnenia na 200- a 1000-metrových tratiach. Titul získali Emma Bednárová, Tatiana Trakalová a Lucia Valová.

10. 02. 2017 10:00  |  Šport / Kanoistika
Články 1 - 10 z 162