Zahrajú si dorastenci ŠHK 37 finále?

• 24. februára 2015, 14:56
  • Autor:T. Horký

Prvoligoví dorastenci ŠHK 37 Piešťany už hrajú semifinále play-off proti Michalovciam a stav série je zatiaľ 2:2. Rozhodujúci piaty zápas sa uskutoční v stredu o 17.00 h a piešťanskí dorastenci by doma radi spečatili svoj postup do finále, kde by sa stretli s Trnavou.

Mladí Piešťanci začali semifinálovú sériu domácimi zápasmi v stredu a vo štvrtok. V prvom zvíťazili 3:2 po predĺžení, rozhodol Simon Šefčík, no v druhom súboji si napravili chuť a Michalovce doslova zmietli z ľadu výsledkom 6:1. Zápas navyše okorenili pästné súboje v závere, keď hostia neuniesli nepriaznivý stav a piešťanských hráčov vyprovokovali k šarvátkam. Piešťanci sa však nenechali zahanbiť ani v nich a ukázali, že aj oni sú tvrdí chlapi. Rozhodca v stretnutí udelil 389 trestných minút.
Semifinálová séria sa počas víkendu presunula do Michaloviec, kde boli domáci rovnako stopercentní a vyrovnali stav na 2:2. Najskôr v sobotu vyhrali 4:1 a v nedeľu dokonca 6:1.
Rozhodujúce piate stretnutie, keďže semifinále sa hrá na tri víťazné zápasy, budú hrať Piešťanci v stredu 25. februára o 17.00 h v Easton aréne a určite ocenia, keď ich príde podporiť čo najväčšie množstvo fanúšikov, nakoľko už pred sezónou avizovali, že sa pokúsia opäť postúpiť do extraligy.