Senzačný obrat „havranov“ v Banskej Bystrici

• 6. decembra 2013, 20:15

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany sa po pár dňoch voľna predstavili v piatkovom zápase Tipsport extraligy na ľade Banskej Bystrice. Do zápasu vstúpili lepšie domáci a už v ôsmej minúte viedli 2:0. V ďalšom priebehu zápasu strelili obe mužstvá po góle a po druhej tretine to bolo 3:1 pre „baranov“. To, čo sa však udialo v poslednom dejstve nečakal asi nikto. Piešťanci vybehli na ľad ako vymenení, totálne ovládli hru a piatimi gólmi v rýchlom slede otočili stav stretnutia vo svoj prospech a zvíťazili tak 6:4. Najväčšiu zásluhu na senzačnom víťazstve má útok „havranov“ Stupka-Holovič-Lušňák, ktorý strelil päť gólov. Marcel Holovič prispel k výhre hetrikom. Piešťany tak získali cenné body a s Banskou Bystricou tento rok ešte neprehrali.

HC‘05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 4:6 (2:0, 1:1, 1:5)
Góly: 7. Martin (Heizer), 8. R. Macík (Lunter, Macháček), 25. Meland (Lunter, M. Hudec), 44. Heizer (White, Kadura) – 28. Holovič (Stupka), 42. Holovič (Lušňák), 49. R. Filip (Peško), 51. Stupka (Lušňák), 55. Holovič (Stupka), 60. Lušňák

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: M. Hudec (Banská Bystrica) 10 + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín – R. Bednár, M. Smrek, 1135 divákov

Banská Bystrica: Kalemba – Martin, Saracino, Macháček, Bambúch, Meland, Rosandič, T. Devečka, Styk – White, Heizer, Kadura – R. Macík, M. Hudec, Lunter – Matúš Chovan, Zigo, Handlovský – Fajčák, D. Hegyi, Dolník

Piešťany: T. Tomek – Bučka, Cuník, Brňák, Biro, Drgoň, R. Filip, A. Hruška, Škadra – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay – Haring, Mišura, Románek
Hlasy:
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Zápas sme mali veľmi dobre rozohraný. V prvej polovici sme boli aktívni, dobre sme korčuľovali. Druhá polovica sa mi už ťažko hodnotí, akoby sme prestali hrať, dva góly sme inkasovali po prehratom buly, viackrát sme prehrali súboj pri mantineli jeden na jedného a nepokryli si hráčov pred bránkou. Navyše pribudli osobné chyby. Tento zápas sme mali jednoznačne dotiahnuť do víťazného konca. Takéto zápasy sa nemôžu púšťať."
Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Išli sme do Bystrice s cieľom uchmatnúť domácim nejaký bod, pretože sme s týmto súperom odohrali v tomto roku dobré výsledky. Verili sme si, no opäť sme mali začiatok zápasu katastrofálny, tak ako aj v minulých stretnutiach, a inkasovali sme dva góly. Navyše v druhej tretine domáci zvýšili náskok na 3:0 a vyzeralo to s nami nedobre. Našťastie sme dokázali do konca druhej tretiny znížiť na 3:1 a do tretej tretiny sme išli s tým, že nemáme čo stratiť. Povedali sme si, že všetko musí ísť na bránku. Súper ešte odskočil na 4:2 a potom sme premiešali formácie, a aj lacnými gólmi sa nám podarilo zápas otočiť. Som rád, že chalani bojovali až do konca a ukázali charakter otočiť zápas z 0:3 na 6:4 s Bystricou, čo už svedčí o niečom."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.