Piešťany zdolali Nitru po samostatných nájazdoch

• Hokej / Šport
  • 2. marca 2014, 20:58
  • Autor:th

Piešťanskí hokejisti sa v nedeľu predstavili na ľade Nitry, kde ich čakalo druhé mužstvo tabuľky. Zápas bol od začiatku vyrovnaný a hneď v prvej tretine padli tri góly a bolo to 2:1 pre domácich. Piešťany vyhrali druhú časť zápasu a tretia skončila remízou 1:1, čo znamenalo stav 3:3 po 60 minútach. V predĺžení gól nepadol, a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy, v ktorých sa lepšie darilo havranom, keď sa presadil Lušňák a Hamrák, zatiaľ čo za Nitru neskóroval nikto. Piešťany tak zvíťazili 4:3

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 3. Lelkeš (D. Milo), 18. L. Novák (Tománek, P. König), 57. H. Ručkay (D. Milo) – 4. Peško (Drgoň), 35. S. Saliji (Peško), 50. Stupka (Rais), rozhodujúci sam. nájazd: Lušňák

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jura – Bogdaň, Jobbágy, 2369 divákov

Zostavy:

Nitra: Kristan – D. Milo, Pavlíček, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, M. Bača – H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay – L. Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, T. Chrenko, Martin Segľa – Bajtek, Lelkeš, R. Mráz

Piešťany: Šúrek – Drgoň, R. Filip, Rais, Brňák, Škadra, Bučka, Biro, Cuník – S. Saliji, Peško, Lušňák – T. Melichárek, Mišura, F. Hudec – Haring, Hamrák, Románek – Chylo, V. Nemec, Stupka

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Bol to pre nás posledný zápas doma pred play-off. Nechceli sme postaviť rezervu, ale nakoniec sa ukázalo, že sme asi mali. Tá by asi dnes predviedla lepší výkon ako niektorí naši hráči. Chlapci sa chceli ukázať pred divákmi. Veľa improvizovali, bolo tam veľa akcií, ktoré sme nenacvičovali ani na tréningu: bez ťahu na bránku, bez zakončenia. Náš výkon bol nemastný-neslaný. Generálku pred play-off som si predstavoval inak. Ešte hráme zápas v Skalici a verím, že podáme oveľa lepší výkon ako dnes."

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Vedeli sme, že nás v Nitre čaká ťažký zápas. Na domácich sme sa dobre pripravili. Bolo jasné, že súperovi o nič nejde, ale nič nepodcenil a chcel vyhrať. V prvej tretine sme slabo korčuľovali a vedeli sme, že to musíme do ďalšieho priebehu zápasu z lepšiť. V druhej tretine bol prístup našich hráčov iný. Vyrovnali sme na 2:2 a navyše sme ubránili takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom. V tretej tretine sme chceli ubrániť stav, dokonca sa nám podarilo dať gól. V závere sme žiaľ inkasovali a zápas išiel do predĺženia. Chalanom treba poďakovať za výkon a poďakujeme aj brankárovi Šúrekovi."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.