Piešťany vyhrali v Nitre a sú už druhé v tabuľke!

• Šport / Hádzaná
  • 4. novembra 2012, 19:17
  • Autor:sita/pj

HK Nitra – ŠHK 37 Piešťany 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Prvá tretina priniesla veľké množstvo príležitostí Nitry, no brankár hostí Tomek odolal. Domáci si vypracovali šance v dvoch presilovkách, ale Jokila, König ani T. Chrenko neboli úspešní. Vo výbornej atmosfére mali hráči Nitry viac z hry, ale v prvej tretine nedokázali potvrdiť svoju hernú prevahu.
   Druhá časť priniesla vyrovnanejší hokej, no šancí ubudlo. V 24. min nebol spomedzi kruhov úspešný Chrenko a domáci neskórovali ani v následnej presilovke. Hostia vyrovnali hru a hráčov Nitry už nepúšťali do vyložených šancí. V 36. min nebol úspešný ani hosťujúci Jakub Ručkay, ktorému v sľubnej príležitosti pokazil radosť brankár Valent. V závere prostrednej časti neotvoril skóre ani Tománek, na ktorého pozabudla obrana, ale všetko vyriešil gólman hostí Tomek.
   V 46. min nebol po individuálnej akcii úspešný domáci Jokila a po "hluchých" minútach na oboch stranách udreli hostia. Nenápadnú akciu zakončil gólom v 54. min Peško, ktorý z ľavej strany prekvapil Valenta – 0:1. Gólovú poistku mohol v 58. min pridať Chylo, ale svoj únik nezakončil gólom. Potom nevyrovnal Tománek, ktorý z bránkoviska bekhendom netrafil bránku. Domácim nepomohla ani záverečná hra so šiestimi korčuliarmi, takže po futbalovom výsledku získali tri body hostia z Piešťan.
   Nitra: M. Valent – T. Nádašdi, P. König, Vosátko, Ordzovenský, Trefný, Rais, Árvay – M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa – R. Tománek, Stümpel, Jokila – Mašlonka, Hamrák, Podstavek – Pupák, Kmeč, Kadura
   Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, R. Filip, K. Grman, A. Kolník, A. Hruška, Bučka – Stupka, Mertel, T. Melichárek – J. Ručkay, Mišura, H. Ručkay – Chylo, Peško, Haring – Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji