• Hokej / Šport
  • 16. novembra 2012, 21:44
  • Autor:sita/ P. Jurák

ŠHK 37 Piešťany – HK 36 Skalica 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Stretnutie sa začalo vo vlažnom tempe, až v 6. min sa domáci nasťahovali pred bránku Skalice, ale tvrdá Chylova strela si nenašla cestu do bránky. Prvý gól dali domáci v 9 min, keď úspešným strelcom bol Jakub Ručkay. Neskôr mali šance Otčenáš aj Henrich Ručkay, ale neuspeli. V 12. min sa Skaličania nasťahovali pred Tomeka, ale Kutálek netrafil prázdnu bránku. Na konci 19. min sa radovali znova domáci, keď Stupka rýchlo korčuľoval do brejku a jeho strela na Trenčana znamenala vedenie 2:0.
Druhú tretinu mali domáci tradične slabšiu, viac sa osmeľovali Skaličania, ale v 28. min ohrozil bránku hostí Haring a o minútu neskôr Brňák. Potom znova zatlačili domáci Skaličania, ale bezúspešne. V 36. min sa rútil sám na bránku H. Ručkay, ale jeho radosť zmaril videorozhodca. V 37. min išiel na bránku sám J. Ručkay, bol faulovaný, ale nepremenil nariadené trestne strieľanie.
Od začiatku tretej tretiny mala prevahu Skalica, čo vyústilo v 44. min ku kontaktnému gólu. Domáci potom zabojovali. Šance si utvorili Haring aj Peško, ale neskórovali. V 56. min mal veľkú šancu vyrovnať Klejna, prestrelil však bránku. Domáci nakoniec ubránili tesné víťazstvo.
Góly: 9. J. Ručkay (Mertel, H. Ručkay), 19. Stupka (T. Melichárek) – 44. R. Školiak (Pálffy, Preisinger)
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gašparík, Holienka a Valach, 2460 divákov

Piešťany: Tomek – V. Urban, Brňák, Drgoň, Cuník, R. Filip, A. Kolník, Bučka , A. Hruška – Stupka, T. Melichárek, Chylo – H. Ručkay, Mertel, J. Ručkay – B. Jánoš, Peško, Haring – Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji
Skalica: Trenčan – Vyrúbalík, I. Ďatelinka, I. Jankovič, L. Kozák, Barák, Jaborník , M. Srnec – Pálffy, R. Školiak, Preisinger – Bezúch, Stieler, M. Sloboda – Kutálek, Holovič, J. Jurík – Kazinota, Klejna, Romančík