Piešťanskí hokejisti už prehrali aj doma…

• 22. októbra 2009, 12:48
  • Autor:Jaroslav Vrábel

PIEŠŤANY – Hokejisti ŠHK 37 Piešťany už okúsili trpkosť prehry aj na domácom ľade, kde v piatok podľahli Topoľčanom po predĺžení 1:2. V nedeľu si však priviezli tri body z Považskej Bystrice, kde vyhrali 3:1.

V zápase s Topoľčanmi v prvej tretine obe mužstvá pozorne bránili. Hostia síce dali v 17. min pri presilovke o dvoch hráčov gól, ale rozhodca ho pre hru vysokou hokejkou neuznal. V druhej tretine sa im to už podarilo, keď v 26. min Tomek neudržal pred neho nahodený puk a Chochula dal vedúci gól hostí. Domáci znervózneli a nepomohlo im ani výborné publikum
pred koncom druhej a na začiatku tretej tretiny sa Piešťanci vďaka výbornému Tomekovi ubránili dvojnásobnému oslabeniu a v 55. min Pupák vyrovnal. Keďže ďalší gól už nepadol, predlžovalo sa. Hneď v jeho úvode oslabil domácich R. Kolník, ktorý musel ísť za zranenie hráča predčasne pod sprchy. Topoľčanci využili päťminútovú presilovku v 64. min a z ľadu lídra tabuľky si odviezli dva body. Tretiny: 0:0, 0:1,1:0, 0:1. V Pov. Bystrici sa v 12. min domáci ujali vedenia, vzápätí však hostia Uhríkom vyrovnali a v 17. min dal ten istý hráč svoj druhý gól.
Hneď na začiatku druhej časti zvýšil Chylo na 3:1 a potom si už hostia náskok udržali. Tretiny: 1:2, 0:1, 0:0. Zostava ŠHK 37: Tomek – Bučka, Filip, Grman, Kalafút, Baron, A. Kolník, Blaško, Mrázik – Pupák, Klčo, R. Kolník – Chylo, Mikušovič, Mucha – Rybárik, Uhrík, P. Učeň – Grunner, Peško, Rosa.