Paráda! Havrani vyhrali úvodný zápas play-off v Košiciach

• 28. februára 2015, 20:51
  • Autor:sita

Majstrovské Košice nezačali dobre vyraďovaciu časť Tipsport extraligy v sezóne 2014/2015. V úvodnom stretnutí štvrťfinále play-off podľahli Košičania na domácom ľade Piešťancom 1:3. Prehra Košičanov je o to prekvapujúcejšia, že v ostatných týždňoch sa viezli na dvanásťzápasovej víťaznej vlne. Od príchodu trénera Petra Oremusa okúsili trpkosť prehry teraz prvýkrát.

Havrani, ktorí vstupovali do "vyraďovačky" z ôsmeho miesta po základnej časti, strelili v rozpätí štyroch minút prvej tretiny dva góly vďaka Jánovi Románkovi a Samuelovi Petrášovi. Domácim trvalo 43 minút, kým gólovo aspoň raz odpovedali. Úspešným strelcom bol Peter Sojčík. Nestačilo to však a ďalšie zásahy z domácich hokejok už neprišli. Na konečných 3:1 pre Piešťany upravil 4 sekundy pred naplnením 60. min Marcel Holovič. Druhý zápas štvrťfinálovej série sa hrá v nedeľu opäť v Košiciach.

HOKEJ: Slovnaft play-off Tipsport extraligy – štvrťfinále – prvý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá) – sobota:

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) – stav série 0:1

Góly: 43. Sojčík (Češík) – 7. Románek (Bučka, Rais), 10. Petráš (Haring, Peško), 60. Holovič

Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stano – Bednár, Gajan, 3209 divákov

Košice: Hylák – Štrbák, E. Černák, Philipp, A. Jánošík, Macejko, Cebák, Suja, Šeda – Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Lapšanský, I. Rachůnek, Bicek – Hrnka, Matúš Chovan, Kutálek – Sojčík, Češík, R. Bondra

Piešťany: Šúrek – Leppänen, Brňák, Škadra, Šedivý, Kotaška, Leško, Rais, Bučka – Haring, Peško, Petráš – Holovič, Pašek Stupka – T. Klempa, Mišura, R. Konečný – F. Hudec, Vaculín, Románek