Mišurov víťazný gól zaistil „havranom“ tri body v Trenčíne

• 10. januára 2014, 20:08

Piešťanskí „havrani“ cestovali v piatkovom kole do neďalekého Trenčína, kde si v považskom derby zmerali sily s domácou Duklou. Zápas bol od začiatku veľmi vyrovnaný a ako prví sa presadili pred koncom druhej tretiny hostia. V poslednej časti sa „vojakom“ podarilo vyrovnať, no o víťazstve Piešťan rozhodol v 57. minúte Matej Mišura. Na konečných 3:1 pre hokejistov ŠHK 37 pečatil strelou do opustenej trenčianskej brány Hamrák. „Havrani“ sa v nedeľu predstavia doma proti Žiline.

Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 41. M. Nemčík (D. Buc) – 37. Stupka (V. Nemec, Holovič), 57. Mišura (T. Melichárek, V. Nemec), 59. Hamrák

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Lušňák (Piešťany) 10 min za úder do hlavy, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Holienka, Valach, 1570 divákov

Trenčín: Lašák – Pozník, M. Nemčík, Čerešňák, Novajovský, M. Habšuda, Bobček, E. Bednár, Ryzák – D. Buc, Róbert Petrovický, Komínek – O. Mikula, Troliga, Šišovský – D. Hudec, T. Klíma, F. Nemček – Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták

Piešťany: Tomek – Rais, Brňák, A. Hruška, Drgoň, Bučka, R. Filip, Škadra, Biro – Lušňák, Holovič, Stupka – T. Melichárek, Mišura, V. Nemec – S. Saliji, Hamrák, F. Hudec – Haring, Peško, Románek
Hlasy:
Branislav Jánoš (asistent trénera Trenčína): "Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom rozhodovali maličkosti. Na konci druhej tretiny sme urobili chybu, ktorú súper dokázal potrestať. Na začiatku tretej tretiny sa nám však v presilovke podarilo vyrovnať. Snažili sme sa tlačiť čo najviac pred súperovu bránku, ale z vypracovaných šancí sa nám nedarilo streliť ďalšie góly. V závere prišla z našej strany ďalšia chyba, keď sme po buly dostali druhý gól, pričom v následnom power-play sme už nestihli vyrovnať a do prázdnej bránky súper potvrdil svoje víťazstvo. Musím poďakovať hráčom, že bojovali až do poslednej chvíle. V zakončovaní šancí nám však chýba potrebný pokoj a na tom musíme ešte popracovať."
Roman Sýkora (asistent ténera Piešťan): "Od začiatku zápasu sme boli Trenčínu vyrovnaným súperom, v prvých dvoch tretinách sa rodili šance na oboch stranách. Na konci druhej tretiny sme strelili prvý gól a získali sme menšiu psychickú výhodu. Na začiatku tretej tretiny sme v oslabení inkasovali, boli sme síce trochu nervózni, ale snažili sme sa hrať zodpovedne vzadu a čakať na našu šancu. Tá prišla v závere zápasu, keď sa nám podarilo streliť ďalšie dva góly. Ďakujem hráčom, že bojovali až do konca a takisto aj nášmu fanklubu, ktorý nás prišiel povzbudiť."
Viac sa o zápase dočítate v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.