GEFCO

Milan Klement zatiaľ vedie „havranov“ k úspechom

Streda 14. 11. 2012 09:18  | Šport / Hokej  | Autor: M. Sarvaš

Rodák z českých Pardubíc Milan Klement (56) je v prebiehajúcej sezóne hlavným trénerom piešťanských „havranov“ a zatiaľ sa mu v slovenskej hokejovej extralige s hokejistami ŠHK 37 darí bodovať veľmi úspešne. Piešťany sa momentálne nachádzajú v tabuľke na druhom mieste.

Milan Klement: „Počas voľného týždňa sme menej trénovali kondičku a hráči viac korčuľovali.“

Milan Klement: „Počas voľného týždňa sme menej trénovali kondičku a hráči viac korčuľovali.“

Mali ste viac ako týždeň voľno od ligových zápasov. Ako ste ho strávili?

- Po zápase s Nitrou mali hráči dva dni úplné voľno od tréningov. V stredu sme sa zišli na prvý tréning. Trénovali sme dvojfázovo, doobeda aj večer. To isté vo štvrtok plus posilňovňa a od piatka sme trénovali klasicky, raz denne. Od nedele sa už pripravujeme na stredajší zápas v Martine.

 

Venovali ste sa na tréningoch niečomu konkrétnemu?

- Ani nie, skôr išlo o to, aby si hráči „prečistili trubky“, to znamená trochu viac korčuľovali. Tréningy boli menej kondičné, ale bez nejakého konkrétneho zamerania.

 

Myslíte si, že hráčom pomohli dva voľné dni?

- Na hráčov to môže vplývať rôzne, ale asi každé extraligové mužstvo na túto pauzu čakalo. Je dobre, že si hráči mohli na chvíľu oddýchnuť.

 

Mužstvo je druhé v tabuľke. Čo hovoríte na toto umiestnenie?

- Pohľad na tabuľku je momentálne síce pekný, ale podstatný bude až na konci základnej časti. Teraz z toho nie sme veľmi unesení a berieme to s rešpektom. Stať sa môže hocičo, zatiaľ sme ešte len v prvej šestine extraligy.

Odpovede na ďalšie otázky nájdete v aktuálnom vydaní PT.

 

GARGO
Regal Burger

Anketa