Hokejisti Piešťan vyhrali v Trnave

• 5. novembra 2010, 22:13
  • Autor:Pavol Jurák

ŠHK Piešťany zohralo tradičné susedské derby v Trnave, kde ich prišlo podporiť aj početné množstvo fanúšikov.

V prvej tretine sa hral nezáživný hokej, viacej šancí mali domáci hráči, keď sa niekoľkokrát ocitli pred hosťujúcim brankárom, no ani raz sa im ho nepodarilo prekonať. V druhej desaťminútovke Piešťany pridali, čo vyústilo dvoma strelenými gólmi a dostali sa tak na koňa.
V druhej tretine sa hral vyrovnaný hokej, s viacerými šancami na oboch stranách. Domácej Trnave sa podarilo znížiť na 2:1. Po pár minútach rozhodca Hauko neuznal domácim gól, pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku. V nasledujúcej minúte strelili Piešťany gól, ktorý však nikto nevidel, avšak na našom videu to je vidieť. Keďže strieľajúci hráč bol faulovaný, rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré však Piešťany nepremenili.
V tretej tretine už mali hernú prevahu Piešťany. Dostávali sa častejšie pred bránku Trnavy. Piešťanom sa podarilo vsietiť aj tretí gól a v záverečnom playoff pre Trnavu do prázdnej brány spečatili Piešťany skóre zápasu na konečných 1:4.
Piešťany tak strácajú na vedúci Liptovský Mikuláš už len dva body a patrí im priebežné druhé miesto.
Góly: 17:02 0:1 Baran (Pupák, Kolník), 18:19 0:2 Románek (Peško, Haring), 30:48 1:2 Hlavna (Schneider), 57:03 1:3 Holovič (Baran), 59:43 1:4 Mihálik (Peško, Románek)
Zostava ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Kolník, Poláček, Bučka, Kalafut, Vrána, Grman, Blaško, Macháč – Baran, Kubrický, Pupák – Románek, Peško, Haring – Chylo, Holovič, Rybárik – Rosa, Učeň, Mihálik
divákov: 330
Najbližšie stretnutie zohrajú Piešťany na domácom ľade v utorok, 9.11.2010 o 18:00 hodine s Trnavou.