GEFCO

Hokejisti Miklík a Lušňák stále bez angažmánu

Sobota 26. 08. 2017 16:00  | Šport / Hokej  | Autor: th

Dvaja úspešní piešťanskí hokejisti Michel Miklík a Patrik Lušňák sú zatiaľ bez angažmánu. Zatiaľ čo Miklík je predbežne dohodnutý s fínskym celkom JYP Jyväskylä, Lušňák sa zotavuje zo zranenia a nové pôsobenie zatiaľ nerieši.

Michel Miklík

Michel Miklík (Autor: archív ŠHK 37)

Najproduktívnejší slovenský hokejista na májových majstrovstvách sveta v Nemecku, útočník M. Miklík, sa predbežne dohodol na spolupráci s fínskym klubom JYP Jyväskylä. Skúsený 35-ročný krídelník práve v tomto mužstve pôsobil v závere sezóny 2016/2017. „V klube majú záujem o moje služby aj naďalej. S vedením som sa dohodol, že ak nepríde iná ponuka, v novembri by som sa do mužstva opäť vrátil,“ referuje Miklíkov profil na Facebooku.

Vicemajster sveta z Helsínk 2012 hral v predchádzajúcej sezóne za štyri kluby. V Tipsport lige absolvoval za Košice osem duelov so ziskom desiatich bodov (4+6), za rodné Piešťany jeden druholigový zápas, v Česku za majstrovskú Kometu Brno pridal šesť štartov a potom pôsobil v spomenutom fínskom družstve.

Patrik LušňákPatrik Lušňák (Autor: archiv SB)

P. Lušňák, ktorý odohral minulý ročník v Slovane Bratislava a HKM Zvolen, tiež nemá nové pôsobisko. Odchovanec piešťanského hokeja sa dáva dokopy z nešpecifikovaného zranenia a prioritou preňho je, aby bol zdravotne v poriadku. „Zmluvu neriešim. Mal som zranenie, ktoré si chcem dať do poriadku. Doktori sa k tomu ešte nevyjadrili. Nechcel by som to ani špecifikovať. Až keď budem vedieť viac, môžem myslieť na novú zmluvu,“ povedal Lušňák pre Hokejportal.sk.

GARGO
Regal Burger

Anketa