Havranom štart novej sezóny nevyšiel, Martinu podľahli 2:4

• 12. septembra 2014, 19:57

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany vstúpili do novej extraligovej sezóny piatkovým zápasom v Martine. Martin viedol po prvej tretine 1:0, keď sa aj s pomocou konštrukcie brány presadil v presilovej hre 5 na 3 Markovič. V druhej časti už domáci viedli o dva góly. Ďalšiu presilovku, tentoraz len o jedného hráča využil strelou bez prípravy Varga – 2:0. Havrani však stihli znížiť necelé dve minúty pred koncom druhej časti zásluhou Holoviča, ktorý dorážkou v presilovej hre piatich proti trom prekonal martinského gólmana – 2:1. Havrani vyrovnali okamžite po nástupe na tretiu tretinu, keď si Škadrové nahodenie od modrej čiary nešťastne zrazil do vlastnej siete Matejka. Podobne smolný gól však dostali aj Piešťanci. Päť pol minúty pred koncom trafil T. Klíma puk nohou a ten skončil v bráne. Gól musel uznať až videorozhodca. Piešťany vrhli všetky sily do útoku, skúšali to aj hrou bez brankára, no tá sa im vypomstila a pár sekúnd pred koncom pečatil na konečných 4:2 strelou do odkrytej brány Markovič. Piešťany si tak budú musieť na prvé body počkať. Najbližšie sa predstavia v nedeľu v Nitre.

MHC Mountfield Martin – ŠHK 37 Piešťany 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Góly: 16. Markovič (I. Ďatelinka, T. Varga), 34. T. Varga (Markovič, Galamboš), 55. T. Klíma, 60. Markovič (T. Varga, Kolba) – 39. Holovič (Rapáč, Kutálek), 41. Škadra (T. Klempa)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše: Rais (Piešťany) 10 min za nešportové správanie, presilovky 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Bednár, Gavalier, 2500 divákov

Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Tupý, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Rusina, Brcko – T. Varga, Galamboš, Markovič – Važan, Fujerík, Themár – Suja, T. Klíma, Finsterle – L. Klíma, Illo, O. Jokeľ
Piešťany: Rybár – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Cunik, Valjent, Krajčík, Srnec – T. Klempa, Mišura, Románek – Kutálek, Holovič, Rapáč – Haring, Hamrák, Lichanec – Brzobohatý, M. Toman, Vaculín
Pozrite si zostrih najdôležitejších momentov stretnutia.