Havrani prehrali trojkráľové derby s Trenčínom po samostatných nájazdoch

• 6. januára 2016, 19:00

Hokejisti Piešťan nezvládli trojkráľový zápas v Trenčíne v rámci stredajšieho 36. kola najvyššej slovenskej súťaže a prehrali 1:2 po samostatných nájazdoch.

Diváci si museli počkať na góly až do poslednej tretiny, ako prvý sa presadil domáci Jakub Gašparovič, keď ušiel v oslabení a tiesnený Martinsom Gipstersom dokázal dostať puk za chrbát Patrika Rybára. Keď už sa zdalo, že Dukla získa plný počet bodov, tri sekundy pred koncom udreli v presilovke hostia – spomedzi kruhov prestrelil všetko pred sebou Richard Filip. V predĺžení gól nepadol a na rad prišli samostatné nájazdy. V nich rozhodol o dvoch bodoch pre domáci tím v poslednej tretej sérii Petr Sojčík.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 36. kolo – streda:

Dukla Trenčín – ŠHK 37 Piešťany 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 44. J. Gašparovič, rozh. sam. nájazd Sojčík – 60. R. Filip (Holovič, J. Ručkay)

Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Müllner – Návratek, M. Orolin, 2016 divákov

Trenčín: Chábera – Drtina, Richard Pavlikovský, Denis Rehák, Hatala, Ryzák, Holenda, Pařízek, Nechala – Michal Hlinka, R. Dlouhý, Sojčík – L. Novák, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – Melichárek, Troliga, Šišovský – D. Hudec, Švec, Špankovič
Piešťany: Patrik Rybár – S. Hudec, Trefný, Gipters, Svetlík, Kania, R. Filip, Pokorný, Hluch – S. Petráš, R. Tvrdoň, O. Mikula – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – S. Saliji, Brancis, Belluš – Hrehorčák, Tomčák, J. Šimíček