Havrani dostali v Košiciach predčasnú mikulášsku nádielku

• 5. decembra 2014, 20:03
  • Autor:

Hokejisti ŠHK 37 v piatok cestovali po niekoľkodňovej pauze k zápasu 30. kola Tipsport extraligy do Košíc, kde im však domáci nadelili predčasnú mikulášsku nádielku v pomere 7:1.

Košičania položili základ svojho víťazstva už v prvej tretine, v ktorej skórovali trikrát a neinkasovali; postupne sa presadili Martin Štrbák, Richard Jenčík a Jiří Bicek. V druhej časti hry pridali ďalšie presné zásahy domácich Peter Bartoš a Marek Bartánus, havrani odpovedali gólom Tomáša Klempu. V tretej tretine z pohľadu Košíc prikrášlili výsledok Jakub Suja a Bicek. Košice si výhrou udržali líderskú pozíciu v extralige pred Nitrou, Piešťanom patrí v tabuľkovom poradí súťaže siedme miesto.

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)

Góly: 8. Štrbák (P. Bartoš), 13. Jenčík (P. Bartoš, M. Bartánus), 15. Bicek (Češík, M. Bartánus), 24. P. Bartoš (A. Jánošík), 34. M. Bartánus (Matúš Chovan, Drgoň), 43. Suja (Matúš Chovan, Sojčík), 47. Bicek (Jenčík, P. Bartoš) – 36. T. Klempa (Mišura, Toman)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin – Korba, Rovenský, 3320 divákov

Košice: Melicherčík – Štrbák, E. Černák, Philipp, Cebák, A. Jánošík, Drgoň, M. Macejko, Suja – I. Rachůnek, Hrnka, Lapšanský – Jenčík, P. Bartoš, Hinďoš – M. Bartánus, Češík, Bicek – Sojčík, Matúš Chovan, Stupka

Piešťany: Šúrek (15. P. Rybár) – Kotaška, Šedivý, Škadra, Brňák, Hluch, Bučka, Srnec, Rais – T. Klempa, Mišura, Holovič – Kutálek, Pašek, Toman – Haring, Peško, Románek – Konečný, Vaculín