Čajky na úvod play-off zdolali Cassoviu jednoznačne 78:35

• 25. februára 2015, 21:20
  • Autor:th/md

Basketbalistky Piešťanských Čajok odštartovali v stredu podvečer štvrťfinálovú sériu play-off extraligy proti Cassovii Košice. Čajky výhodu domáceho prostredia v úvodnom zápase dokonale využili a svoje súperky zdolali jednoznačným rozdielom v pomere 78:35 a ujali sa vedenia v sérii.

Úvodný rozskok zápasu vhodil hokejista ŠHK 37 Piešťany Dušan Pašek, ktorý je spolu s Čajkou Tamarou Tatham tvárou play-off. Po slávnostnom zahájení tak mohol začať samotný štvrťfinálový duel. Hoci dali hostky úvodný kôš, Čajky hneď šnúrou 11 bodov ukázali, že k zápasu pristúpili zodpovedne. Keďže Čajky pozorne bránili a využívali rýchle protiútoky, skóre rýchlo narastalo v ich prospech. Po prvej štvrtine bolo 31:10 a viac menej bolo o zápase rozhodnuté. Napriek tomu hostky sympaticky bojovali a najmä Ivančáková bola strelecky úspešná. V družstve domácich sa dostali na ihrisko všetky zdravé hráčky a príjemne prekvapili aj mladé pušky Horvátová a Balážová.

Piešťanské Čajky – Cassovia Košice 78:35 (31:10, 49:23, 65:28)

Piešťanské Čajky: Bartoňová 6, Tatham 8, Felixová 7, Páleníková T. 6, Páleníková M. 9 (Stehlíková 12, Dudášová 11, Zentková, Balážová 8, Krč-Turbová 5, Horvátová 6). Tréner: M. Pospíšil.

Cassovia Košice: Desiatniková 6, Timková 7, Kovácsová 2, Ivančáková 15, Jassová (Babicová, Krištofová 3, Blanárová 2, Mončeková). Tréner: Šosták L.

TH: 16/10 – 16/7. FAULY: 19 – 20, TCH: -, 5.OCH: 37. Krištofová TROJKY: 2 – 4. 150 divákov. Rozhodovali: Gabara, Matejčík, Bara. Pozorovateľ: Jančovič ŠTVRTINY: 31:10, 18:13, 16:5, 13:7.