Víťazná šnúra Piešťan sa skončila v Martine

• Šport / Hádzaná
  • 10. mája 2018, 07:43
  • Autor:Tomáš Horký

V ôsmom kole nadstavbovej časti prvej hádzanárskej ligy, ktoré sa hralo 28. apríla, cestoval MHK Piešťany na palubovku druhého Martina, kde naposledy prehral. Podobný scenár mal aj tento zápas. Piešťanci, ktorí boli oslabení o niekoľkých hráčov, v Turci prehrali 25:28.

Piešťany v 2. minúte vyhrávali 2:0. V 9. min upravil Salvata na 4:2 pre MHK, no ten sa potom nedokázali strelecky presadiť až do 20. min, keď Salvata znižoval na 5:9. V 24. min Macek upravil na 7:11, ale do konca  polčasu sa strelecky presadili už len domáci, ktorí ho vyhrali 13:7.
V druhom dejstve pokračovali Piešťany v streleckom trápení, po oddychovom čase však zrýchlili hru a spresnili streľbu. V 41. min Jaššo znížil na 15:17. V závere zápasu sa bojovalo o každý gól. Domáci v 52. min odskočili na 25:20, Piešťany ešte znížili na 25:27, no posledné slovo patrilo hádzanárom Martina, keď 20 sekúnd pred koncom upravili na konečných 28:25.
Martin Nedorost, tréner MHK: „V zápase nám pre pracovné povinnosti a zdravotné problémy chýbali viacerí hráči. Do stretnutia sme vstúpili výborne. Viedli sme 4:2, bohužiaľ, mali sme smolu pri zakončovaní. Nevedeli sme sa vysporiadať s tvrdou obranou domácich a viackrát sme stratili loptu, čo Martin trestal gólmi z protiútokov. V prvom polčase nás podržali obaja brankári Šantavý a Kapša. Po prestávke sme začali hrať svoju hru v útoku a postupne znižovali náskok. Najmä v druhom polčase sa hrala na oboch stranách rýchla hádzaná. Na našej strane sa presadzovali Salvata a Majerník. Škoda, že nám nefungovala obrana podľa predstáv a v Martine sa skončila jedná dlhá víťazná séria.“
MHáK Martin – MHK Piešťany 28:25 (13:17)
Zostava/góly MHK: Kapša, Šantavý – Fejes 2, Bolješik, Salvata 9, Bočkay 2, Kotula, Majerník 7, Macek 1, Stano, Jaššo 4

MHK podľahol aj Pezinku

V predposlednom deviatom kole nadstavbovej časti prvej hádzanárskej ligy utrpel MHK ďalšiu prehru. Po porážke s Martinom nestačili piešťanskí hádzanári na domácej palubovke na Pezinok, ktorému podľahli tesne 29:30.
Piešťanci mali lepší vstup do zápasu a po siedmich minútach viedli 5:1. Hostia však začali znižovať skóre, až sa v 13. min dostali na dostrel jedného gólu. Piešťanci si však svoje vedenie udržali a stále mali náskok minimálne jedného gólu. Hoci v 20. min to bolo len tesne 9:8, následne hráči MHK odskočili na 15:10 a hosťom sa už len jedným presným zásahom podarilo znížiť na polčasových 11:15.
Po zmene strán hral Pezinok aktívnejšie a Piešťancom sa darilo držať svoje vedenie do 40. min, keď Pezinčania vyrovnali na 19:19. Od tohto momentu hostia viedli až do 52. min, keď domáci hádzanári vyrovnali na 25:25 po góle Sedláčka. V dramatickom závere sa tímy striedali vo vedení, no ani jeden nedokázal odskočiť viac ako o gól. V čase 58:13 bol stav 29:29, no minútu a šesť sekúnd pred koncom strelil víťazný gól hostí Féder a rozhodol tak o víťazstve Pezinka 30:29.
MHK Piešťany – ŠKH Agrokarpaty Pezinok 29:30 (15:11)
Zostava/góly MHK: Šantavý, Kapša – Chudý, Bolješik, Sedláček 3, Salvata 5, Bočkay 3, Majerník 5, Kotula, Macek 3, Stano, Halo 3, Jaššo 7, Javorček