Valo trénuje vo Frýdku-Místku mládež, o rok možno mužov

Nedeľa 13. 08. 2017 14:00  | Šport / Hádzaná  | Autor: sita

Bývalý slovenský reprezentant v hádzanej a odchovanec vtedajšej MTJ Piešťany, Daniel Valo, našiel uplatnenie aj po vynútenom ukončení aktívnej hráčskej kariéry zo zdravotných dôvodov.

Daniel Valo je odchovancom piešťanskej hádzanej.

Daniel Valo je odchovancom piešťanskej hádzanej. (Autor: slovakhandball.sk)

Zostal pri športe, v ktorom dosiahol viacero úspechov, a zahral si aj v jednej z najlepších ligových súťaží na svete - nemeckej bundeslige.

D. Valo momentálne pôsobí v českom Frýdku-Místku, ktorého dres si v minulosti aj obliekal. Venuje sa tam mládeži. Po odchode Aleša Chrastinu bolo jeho meno v hre i v súvislosti s obsadením uvoľneného postu kormidelníka mužov extraligového Pepino SKP Frýdek-Místek. „Končí štúdium na získanie licencie na fakulte v Prahe, ale je v programe talentovanej mládeže, takže pri A-tíme nesmie pôsobiť. Z väčšej časti ho platí zväz, takže ďalej bude pripravovať našich dorastencov a na budúci rok sa to možno zmení,“ vysvetlil pre server iDnes.cz predseda klubu Lubomír Kavka.

Valo je štvornásobným najlepším hádzanárom SR (2001, 2002, 2003 a 2007). Rodák z Topoľčian hrával za Piešťany, ŠKP Bratislava, SKP Frýdek-Místek, švajčiarsky BSV Bern Muri a nemecké tímy MT Melsungen a HSG Wetzlar. Tridaťosemročný ľavák Valo na poste pravej spojky prispel výbornými výkonmi najmä k pamätnému 10. miestu na MS 2009 v Chorvátsku. Naposledy si obliekol dres slovenskej reprezentácie 7. apríla 2013 v Považskej Bystrici, kde sa štyrmi gólmi podieľal na výhre mužov nad Lotyšmi (27:25) v neúspešnej kvalifikácii ME 2014. Na najvyššej klubovej úrovni pôsobil naposledy v nemeckom prvoligovom HSG Wetzlar, pred začiatkom sezóny 2013/2014 si v prípravnom zápase roztrhol predný skrížený väz kolena a musel ísť na operáciu. Potom si už v drese Wetzlaru viac nezahral.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa