V druhom kole nadstavby vydretá remíza hádzanárov

• Šport / Hádzaná
  • 19. apríla 2017, 10:37
  • Autor:Š. Gregorička

Nadstavbová časť prvej hádzanárskej ligy pokračovala druhým kolom. Líder súťaže, MHK Piešťany, v ňom hostil druhú Stupavu. Pred zápasom s Tatranom mali Piešťanci trojbodový náskok a v prípade víťazstva by urobili veľký krok k celkovému prvenstvu. Dramatické stretnutie sa však napokon skončilo remízou 24:24.

Piešťanci pritom môžu byť radi, že získali aspoň bod, pretože takmer dve tretiny zápasu prehrávali… Stupavčania si v prvom polčase vybudovali postupne až štvorgólový náskok, keď 16. min viedli 8:4 a ešte pár sekúnd pred koncom polčasu 13:9. Jadroň síce v poslednej sekunde aspoň znížil, no do druhej časti išli vo výhodnejšej pozícii Záhoráci. „My sme sa nedokázali presadzovať proti dôslednej obrane súpera, navyše sme päťkrát trafili konštrukciu bránky a Halo s Lacuškom zasa nepremenili sedemmetrové hody. Na oboch stranách výborne zachytali brankári, takže strelci to nemali jednoduché,“ vylíčil nám priebeh prvého polčasu domáci tréner Martin Nedorost.

Jeho zverenci po prestávke zlepšili efektivitu streľby a v 34. min Miženko vyrovnal na 13:13. Potom to bolo gól na gól a domáci sa dostali prvý raz do vedenia až v 42. min zásluhou Frantu. Keď Lacuška zvýšil na 19:17, zdalo sa, že hráči MHK dovedú zápas do víťazného konca a oba body zostanú v Piešťanoch. Tatran však opäť dotiahol a ani gól Hala neznamenal víťazstvo, pretože v dramatickom závere Draškovič vyrovnal a body sa delili.

MHK Piešťany – Tatran Stupava 24:24 (10:13)