Uspeli proti Martinu a vedú prvú ligu

Piatok 23. 03. 2018 12:00  | Šport / Hádzaná  | Autor: th

V treťom kole nadstavbovej časti prvej hádzanárskej ligy privítal MHK Piešťany na domácej palubovke víťaza základnej časti MHák Martin. Piešťanci potvrdili svoju výbornú formu a zaknihovali ďalšie víťazstvo 23:21. Aktuálne im patrí prvá priečka.

Ilustračné foto.

Ilustračné foto. (Autor: Marek Bučko)

Ako prvý sa strelecky presadil Salvata, no hostia dvomi rýchlymi gólmi otočili v 4. minúte na 1:2. Martin neustále viedol o jeden-dva góly až do 23. min - 8:9. Hostia pri vylúčení Jašša odskočili v 27. min o štyri góly, ale po oddychovom čase znížili Piešťany na 10:12 a v závere skórovali hostia. Celý prvý polčas sa domáci strelecky nevedeli vysporiadať s výbornou obranou hostí a dobrým výkonom brankára, ktorý chytil sedem čistých šancí.

V druhom polčase Jaššo znížil na 11:13, v 34. min však nepremenil sedemmetrový hod a z rýchleho protiútoku Martin odskočil na štyri góly. V následnej presilovke sa podarilo Piešťanom znížiť na 15:16.

V čase medzi 40. a 43. min sa trikrát strelecky presadil Bolješik a otočil skóre v prospech MHK na 18:17. O chvíľu nato už Piešťanci viedli 21:17 a následne 22:18. V závere využili hostia presilovku pri vylúčení Sedláčka a znížili na 20:22, v 58. min dokonca na 21:22. V posledných sekundách pečatil víťazstvo domácich najlepší strelec Piešťan Bolješik na konečných 23:21.

S dôležitým víťazstvom nad najväčším súperom bol po stretnutí spokojný aj tréner MHK Martin Nedorost: „V ťažkom zápase pred výborným publikom sme dosiahli výhru a cenné dva body nad víťazom základnej časti. Základom úspechu bola naša hra v obrane a výkon brankára. Viazol nám prechod do protiútoku a z toho prameniace ľahké góly. Na každý jeden gól sme sa museli v útoku nadrieť proti dobre pracujúcej obrane Martina. Celá naša hra bola postavená na túžbe po víťazstve a bojovnosti celého tímu. Družstvo ako celok zabralo aj napriek nepriaznivému vývoju skóre a opäť sa presadili viacerí hráči. Je výhodou, že keď nejde jednému, potiahnu ostatní.“

MHK Piešťany - MHák Martin 23:21 (10:13)

Zostava/góly MHK: Javorček, Kapša - Fejes 1, Bolješik 5, Sedláček 2, Salvata 4, Bočkay, Kotula 1, Majerník 4, Macek 1, Stano, Halo 2, Jaššo 2

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa