GEFCO

Turnaj v minihádzanej po prvýkrát v Piešťanoch

Štvrtok 11. 01. 2018 14:00  | Šport / Hádzaná  | Autor: ts

Tretiu adventnú nedeľu sa v priestoroch telocvične piešťanského Gymnázia Pierra de Coubertina po prvýkrát uskutočnil turnaj v minihádzanej. Okrem domácej prípravky MHK Piešťany sa ho zúčastnilo ďalších osem družstiev.

Domáci MHK Piešťany sa umiestnil na šiestej priečke.

Domáci MHK Piešťany sa umiestnil na šiestej priečke. (Autor: archív MHK)

Počas sezóny 2017/2018 to bol už v poradí štvrtý turnaj pre túto najmenšiu kategóriu hádzanárskej mládeže. Vyše 80 detí, chlapcov aj dievčat vo veku 8-10 rokov, sa vystriedalo počas 10 hodín v 36 zápasoch. Turnaj sa hral systémom každý s každým. Najlepšie ho zvládol tím HC Štart Nové Zámky „A“, ktorý neprehral ani jeden zápas. MHK Piešťany skončil na šiestom mieste.

„Veľmi sa teším, že sme aj my dokázali zorganizovať takýto turnaj. Pred začatím sezóny sme museli riešiť množstvo problémov spojených s financiami, bránkami, priestorom a personálnym zabezpečením. Našťastie, podarilo sa to, lebo je pre nás dôležité, aby sa na deti, ktoré hrajú za MHK, prišla pozrieť rodina a povzbudiť ich pri zápasoch. Je super, že sme sa zapojili do série turnajov v minihádzanej. Deti získavajú už v predsúťažnom veku obrovské skúsenosti zo zápasov, čo sa im bude veľmi hodiť, keď prídu do mladšieho žiactva. Určite im to veľmi pomôže v rozvoji hádzanárskych zručností,“ zhodnotil Peter Palec, predseda klubu MHK Piešťany.

Výsledky Piešťancov: MHK - HBC Trnava 8:10, MHK - HC Štart Nové Zámky „C“ 9:9, MHK - HC Sporta Hlohovec „A“ 12:17, MHK - HK Agro Topoľčany 12:18, MHK - HC Štart Nové Zámky „B“ 7:12, MHK - HC Sporta Hlohovec „C“ 19:2, MHK - HC Sporta Hlohovec „B“ 11:10, MHK - HC Štart Nové Zámky „A“ 11:26

Konečné poradie: 1. HC Štart Nové Zámky „A“, 2. HC Sporta Hlohovec „A“, 3. HK Agro Topoľčany, 4. HBC Trnava, 5. HC Štart Nové Zámky „B“, 6. MHK Piešťany, 7. HC Štart Nové Zámky „C“, 8. HC Sporta Hlohovec „B“, 9. HC Sporta Hlohovec „C“

GARGO
Regal Burger

Anketa