Plážoví hádzanári Piešťan víťazmi pohára

• Šport / Hádzaná
  • 19. júna 2013, 09:02
  • Autor:mn/ms

V príprave na Beach Handbal Tour 2013, ktorá štartuje na budúci týždeň sériou turnajov v Bratislave, Senci a ukončí sa v Modre majstrovstvami Slovenska, sa zúčastnili na Summer beach handball cupe v Bratislave na Štrkovci aj piešťanskí hádzanári a získali pohár pre víťaza.

Mužstvo s názvom Zezbíranci tvorili Šantavý, Fázik, Paulík, Fedora, Kotula, Budzák a Novotný. Piešťanci sa postupne stretli s Pezinskými Kelwitt team, nad ktorým vyhrali 2:0, s bratislavským Célé Zle! prehrali 0:2, ale v oboch polčasoch až na zlatý gól v predĺžení, a nad bratislavským Bolons gang vyhrali 2:0. Vo finále sa stretli Zezbíranci s Celé Zle! Prvý polčas bol vyrovnaný a nakoniec ho Piešťanci tesne prehrali, ale po prestávke už dominovali. O víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy. Šantavý chytil tri z piatich, a keď sa strelecky presadil Fázik, Budzák a Fedora, víťazom pohára sa stali Zezbíranci.
Na Beach Handball Tour sú prihlásené dve piešťanské družstvá – Zepaár astronautú a Black & White.