Piešťanskí hádzanári ešte nebodovali!

• Šport / Hádzaná
  • 16. októbra 2009, 10:06
  • Autor:sg

PIEŠŤANY – Prvá hádzanárska liga má za sebou šesť kôl, v ktorých doteraz nebodovalo iba jediné mužstvo – MHK Piešťany. Zverenci trénera Osleja prehrali v posledných dvoch zápasoch v Dubnici 13:24 a doma s Duslom Šaľa 22:33.

V Dubnici mali katastrofálny začiatok, veď v 17. min prehrávali už 1:13. Polčas napokon prehrali o desať gólov (7:17), no po prestávke sa im napriek zlepšenej hre nepodarilo z náskoku domácich ukrojiť ani gól. „V tomto zápase sme zahodili veľmi veľa šancí, navyše aj štyri sedmičky. Niektorí hráči zobrali zápas na ľahkú váhu, čo sa nám napokon vypomstilo. S takýmto prístupom hráčov sa prvá liga hrať jednoducho nedá," povedal nám rozhorčený piešťanský tréner Daniel Oslej.
V domácom zápase s Duslom Šaľa mali jedinú úlohu – vyhrať. Tento cieľ sa im však podarilo plniť iba v úvodnej štvrťhodine zápasu, v nej štyrikrát viedli o gól. V 18. min bolo 8:8, no od tohto stavu sa čoraz častejšie začali presadzovať zohratejší a kombinačne lepší hostia. Tí získali ešte do prestávky päťgólový náskok, ktorý v druhej polhodine zápasu ešte zvýšili na konečný 11-gólový rozdiel. V domácom mužstve sa strelecky najčastejšie presadzoval Michal Nedorost, dal šesť gólov.
Z ostatných hráčov MHK pridal Ďurina päť, Bolješik, Palec, Kotula a Mário Paulík boli úspešní dvakrát a Majerník raz. Zostava MHK: Dra-hovský, Šantavý- Bolješik, Fedora, Ďurina, Michal Nedorost, Palec, Kotula, Mário Paulík, Jakubík, Krištůfek, Majerník, Stano, Martin Paulík. Štefan Gregorička