O účasti MHK v extralige sa rozhodne tento týždeň

Streda 25. 05. 2016 15:00  | Šport / Hádzaná  | Autor: th

Víťaz prvej ligy v hádzanej mužov 2015/2016 je známy už od konca apríla, stali sa nimi hráči MHK Piešťany. Hádzanári z kúpeľného mesta teraz robia všetko, aby sa im podarilo naplniť rozpočet potrebný pre extraligovú sezónu. Rozhodnutie, či MHK v budúcej sezóne nastúpi do najvyššej slovenskej súťaže, by malo padnúť v priebehu tohto týždňa.

Uvidíme piešťanských hádzanárov v najvyššej slovenskej súťaži?

Uvidíme piešťanských hádzanárov v najvyššej slovenskej súťaži? (Autor: archív MHK)

Piešťanskí hádzanári si postup vybojovali s jednokolovým predstihom. Zverenci trénera Martina Nedorosta napokon triumfovali v skupine o účasť v extralige s trojbodovým náskokom pred Levočou, za nimi nasledovali Martin a Malacky. Piešťany už v minulosti účinkovali v extralige, teraz by sa do nej chceli vrátiť. „Ešte nepadol definitívny verdikt. Radi by sme si v najvyššej súťaži opäť zahrali. Momentálne bojujeme o to, aby sa tak mohlo stať. Rozhodnutie bude známe tento týždeň. Hlavným dôvodom rozhodovania sú financie, ktoré potrebujú piešťanskí hádzanári na zabezpečenie extraligovej sezóny. Vybojovaný postup je iba začiatok neľahkej práce pri zabezpečení sezóny, na ktorú bude treba niekoľkonásobne vyšší rozpočet. Budeme radi akejkoľvek pomoci, či už funkcionárskej, alebo finančnej, ktorá nám ju pomôže vykryť,“ uviedol tréner MHK M. Nedorost.

Ak bude MHK nováčikom extraligy, môže zabojovať aj o postup do česko-slovenskej súťaže mužov (HIL), ktorá sa bude hrať od ročníka 2017/ 2018 a kvalifikuje sa do nej najlepšia šestica.

GARGO
Lekáreň Regia
Regal Burger

Anketa