Hádzanári vyhrali v D. Strede, v nedeľu ich čaká šláger

• Šport / Hádzaná
  • 9. marca 2016, 10:37

V dvanástom kole prvej hádzanárskej ligy cestovali hádzanári MHK Piešťany do Dunajskej Stredy. Hoci v oklieštenej zostave, no aj tak sa im podarilo potvrdiť úlohu favoritov a svojho súpera porazili 32:19.

Piešťanskí hádzanári položili základ úspechu už v prvom polčase, ktorý vyhrali 18:7. Po prestávke sa im podarilo náskok udržať a napokon vyhrali rozdielom 13 gólov. Po zápase bol spokojný aj tréner MHK Martin Nedorost: „Potrebovali sme vyhrať a tomu sme podriadili celú prípravu. Vedeli sme, že Dunajská Streda má mladé, snaživé a behavé družstvo bojujúce za každého stavu. Celý týždeň sme mali problém so zostavou. Majerník s nami síce na zápase bol, ale po zranení doň ešte nezasiahol. Chalani si schuti zahrali. Strelecky sa presadili všetci hráči až na Stana, ktorý sa navyše v 40. minúte zranil. Teší ma, že nám od začiatku vychádzala obrana, za ktorou výborne zachytali obidvaja brankári. Mali vyše 50-percentnú úspešnosť, z toho sme potom zakladali protiútoky a strieľali góly. V hre na postavenú obranu ju dobre organizoval Salvata. Z väčších vzdialeností sa presadzoval Grúň. Svoju prácu v útoku aj v obrane na bránkovisku výborne odvádzal Lacuška. Skrátka, všetci podali dobrý a bojovný výkon.“

Piešťancov už túto nedeľu čaká dôležitý súboj s Martinom a na domácej palubovke budú priamo bojovať o prvé miesto v súťaži. „Poslednými dobrými výkonmi vás chceme pozvať v nedeľu o 17. hodine do telocvične Gymnázia Pierra de Coubertina. V tomto dôležitom zápase budeme potrebovať podporu, preto budeme radi, ak nás prídete povzbudiť,“ pozval fanúšikov na dobrú hádzanú M. Nedorost.

■ Dunajská Streda – MHK Piešťany 19:32 (7:18)
Zostava/góly MHK: Kapša, Javorček – Lacuška 6, Salvata 6, Strižinec 6, Miženko 5, Varačka 5, Stano, Grúň 4, I. Matejovič 1, Majerník