Hádzanári vyhrali a už sú tretí

• Šport / Hádzaná
  • 15. apríla 2015, 08:47
  • Autor:th/md

V šiestom jarnom kole prvej hádzanárskej ligy privítal MHK Piešťany tradičného súpera z Lehoty pod Vtáčnikom. Piešťanci potvrdili formu z posledných zápasov a zvíťazili 32:28, čím sa dostali na tretie miesto tabuľky.

V súboji dlhoročných rivalov chceli Piešťanci svojmu súperovi oplatiť jesennú prehru. Od začiatku mali navrch, dobre bránili so spoľahlivým Kapšom v bráne, čo sa prejavilo na skóre v 10. min 8:3. Piešťanci sa pribrzdili dvomi zbytočnými vylúčeniami a chybami v rozohrávke a hostia v 18. min znížili na 8:10. Hráči MHK sa predbiehali v zahladzovaní čistých streleckých príležitosti, viackrát nastrelili konštrukciu bránky. Hostia to využili na postupné znižovanie náskoku na polčasových 14:15.
Po prestávke sa obraz hry nezmenil a po pár minútach to bolo 18:17. Domácim sa pri oslabení hostí podarilo odskočiť na 23:18. Hádzanári z Lehoty pod Vtáčnikom však vylúčenia Piešťan využili tiež a vyrovnali na 24:24. Hráči MHK zlepšenou obranou odskočili na 30:27, aj napriek vylúčeniu Palca si nenechali utiecť víťazstvo a nakoniec vyhrali 32:28.
Martin Nedorost, tréner MHK: „Na zápas sme nastúpili bez zraneného
Majbíka, Matejoviča a chorého Varačku, čo zamiešalo našu zostavu. Na netradičnom poste pravého krídla bol Denis Vlado a hrali sme v podstate bez striedania. V prípade premenenia šancí by sme viedli po prvom polčase výraznejšie, ale takto bolo stretnutie vyrovnané až do konca. Mali sme veľa vylúčených, na čo doplatil v 50. min Majerník a do boja na palubovke zasiahol aj Palec. Na posledné dve minúty nastúpil Stano a dal posledný gól po peknej kombinácii celého tímu. Som spokojný s víťazstvom a so ziskom dvoch bodov s neľahkým súperom posilneným o hráčov z Topoľčian. Potešila divácka kulisa i to, že sme v tabuľke poskočili na tretie miesto.“

Zostava/góly MHK: Šantavý, Kapša – Ďurina 5, Palec, I. Matejovič, Striženec 6, Majerník 8, Nedorost, Vlado, Kotula 1, Kožík 11, Stano 1

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 16, ktoré je v predaji od 14. apríla.