Hádzanári víťazne aj v Stupave

• Šport / Hádzaná
  • 7. marca 2018, 07:52

Hádzanári MHK Piešťany vstúpili do nadstavbovej časti skupiny o 1.-6. miesto prvej hádzanárskej ligy víťazstvom v Stupave. Piešťanci ukázali výbornú produktivitu, keď svojho súpera prestrieľali v pomere 32:25.

Obe mužstvá sa strelecky presadzovali do šiestej minúty, keď domáci neustále doťahovali náskok hostí do stavu 4:4. Trpezlivou hrou nielen v obrane, ale aj v útoku si hostia vytvorili v 24. min trojgólový náskok 11:8. V 27. min sa podarilo po troch rýchlych kontrách Stupavčanom vyrovnať na 11:11. V závere polčasu sa presadili len hráči MHK, zásluhou Hala a Majerníka upravili na 13:11.
V druhom dejstve domáci využili presilovku na zníženie na 12:13. Po góloch Fejesa a Bočkaya v 34. min Piešťanci odskočili najskôr na 15:12 a neskôr na 18:13. Hostia vychádzali z dobrej obrany a pestrej hry v útoku a štyrmi gólmi v rade zlomili odpor Stupavy, keď v 45. min vyhrávali 24:16. Na konci zápasu domáci iba skorigovali výsledok po viacerých chybách Piešťan v útoku. Záverečnú bodku za stretnutím dal Sedláček na 32:25 pre MHK.
Martin Nedorost, tréner Piešťan: „Po kolektívnom výkone sme dosiahli cenné víťazstvo, ktoré sa nerodilo ľahko, keďže sme súpera zlomili v strede druhého polčase. Dôležitá bola trpezlivá hra v obrane. Obe mužstvá dobre bránili, aj keď výsledné skóre tomu nezodpovedá. Vychádzala nám trpezlivá hra v útoku až do vypracovanej čistej šance. Niektoré z nich sa skončili na konštrukcii bránky. O našej zvýšenej bojovnosti v obrane ukazuje aj počet vylúčení na našej strane. V útoku sme boli nebezpeční ako celok, keď sa strelecky presadilo až desať hráčov. Ešte raz treba poďakovať domácim za výbornú atmosféru v hľadisku. Mojim chlapcom chcem poďakovať za výborný bojovný a herný výkon, za ktorý sme priniesli dva cenné body.“
HC Tatran Stupava – MHK Piešťany 25:32 (11:13)
Zostava/góly MHK: Meluš, Kosák, Kapša – Chudý, Fejes 3, Minarovský 3, Boljiešik 3, Sedláček 5, Salvata 3, Podhradský, Bočkay 4, Majerník 4, Macek 1, Stano, Halo 5, Jaššo 1