Hádzanári po prehre o gól skončili tretí

• Šport / Hádzaná
  • 29. mája 2013, 10:10
  • Autor:ms

V poslednom kole druhej hádzanárskej ligy cestovali Piešťanci na zápas na asfalte do Lehoty pod Vtáčnikom. Za slnečného počasia sa nevedeli vysporiadať s vonkajšími podmienkami a nedokázali sa presadzovať strelecky. V piešťanskej zostave opäť chýbali nielen brankári Drahovský, Hrdý a Kapša, ale aj Grúň, Majerník a Ďurina. Hráči MHK prehrali najtesnejším rozdielom 19:20 a obsadili konečné tretie miesto.

Od začiatku to bol súboj brankárov so strelcami a mužstvá sa striedali vo vedení. V 10. min bol stav 3:3, v 17. min viedli hostia 6:5, hráči Lehoty však štyrmi gólmi v 22. min otočili na 9:6. Piešťanci znížili stav na polčasových 11:9. V druhom polčase sa strelci presadzovali minimálne a rozhodovala každá jedna chyba. Hádzanári spod Vtáčnika viedli v 12. min 15:12 a v 17. min 16:14, no tromi gólmi otočili hráči MHK v 21. min na 16:17. No opäť sa nevyvarovali chýb v útoku, keď miesto strelenia gólu odovzdali loptu domácim a tí trestali z protiútokov. V 25. min bolo ešte 19:19, no domáci urobili v závere menej chýb a podaril sa im streliť v 26. min víťazný gól zo sedemmetrového hodu. Piešťanskí hráči sa ešte snažili vyrovnať, ale nepodarilo sa im zakončiť útoky streľbou a na konci mali aj smolu, keď Paulík 14 sekúnd pred koncom trafil iba tyčku.
Ďalší priebeh nájdete v aktuálnom čísle Piešťanského týždňa.