Hádzanári MHK začali nadstavbu víťazne

Utorok 11. 04. 2017 10:00  | Šport / Hádzaná  | Autor: šg

Piešťanskí prvoligoví hádzanári vstúpili do nadstavbovej časti o prvé až štvrté miesto víťazne. V prvom zo šiestich zápasov zdolali doma Slovan Levoča 37:31 a naďalej vedú tabuľku s trojbodovým náskokom.

Ilustr. foto

Ilustr. foto (Autor: FB MHK)

V základnej časti súťaže Piešťanci v Levoči vyhrali, no doma s ňou iba remizovali. Aj preto sa očakával vyrovnaný zápas. To však platilo len do 4. minúty, keď svietil na ukazovateli skóre stav 3:3. Potom zverenci domáceho trénera Martina Nedorosta vďaka trom gólom Miženka odskočili na 6:3 a neskôr po vydarených útočných kombináciách zvýšili svoj náskok až na polčasových 21:12.

Hráči MHK Piešťany pokračovali v nastúpenom trende aj po prestávke a v 35. min viedli už o jedenásť gólov (25:14). Nasledoval však ich herný výpadok a Levočania po sérii rýchlych protiútokov znížili v 42. min na rozdiel štyroch gólov (22:26). Domáci po oddychovom čase spresnili hru a v 52. min viedli po góle Frantu o desať gólov v pomere 35:25. Hosťom sa v závere podarilo už len znížiť.

„Levočania nám dokázali v základnej časti ako jediní zobrať doma bod, preto sme mali sme pred nimi rešpekt. Začiatok zápasu nám vyšiela postupne sme získali rozhodujúci náskok. Na môj vkus sme dostali po prestávke po našich chybách v rozohrávke veľa gólov. Takéto chyby nás môžu v ďalších zápasoch mrzieť. V bránke nás podržali Kapša a Kosák, v útoku si zahrali všetci hráči, aj keď sa niektorí strelecky nepresadili,“ zhodnotil zápas M. Nedorost.

MHK Piešťany - Slovan Levoča 37:31 (21:12)

Góly MHK: Miženko a Halo po 9, Franta 7, Majerník 5, Strižinec 3, Salvata 2, Grúň a Macek po 1

Zostava Piešťan: Kapša, Kosák – I. Matejovič, Halo, Franta, Strižinec, Majerník, Grúň, Salvata, Miženko, Macek, Stano


Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 14, ktoré je v predaji od 11. apríla.

GARGO
Regal Burger

Anketa