Hádzanári MHK prvýkrát zvíťazili, odniesol si to Cífer

• Šport / Hádzaná
  • 4. novembra 2014, 14:40
  • Autor:P. Ďurina

Prvoligoví hádzanári MHK Piešťany sa predstavili vo svojom treťom zápase na súperovom ihrisku v rade proti TJ Sokol Cífer. Po dvoch tesných prehrách v Stupave a vo Vajnoroch túžili zverenci Martina Nedorosta po prvých jesenných bodoch. Tie sa im aj podarilo získať, keď zvíťazili 30:18.

V úvode stretnutia síce Piešťany vyhrávali 1:0, avšak po niekoľkých technických chybách a nastrelených tyčkách prehrávali v 11. min 2:6. V ďalšom priebehu tréner preskupil obranu a hostia šnúrou piatich gólov vyrovnali na 6:6. Domáci sa v 17. min zmohli ešte na jeden presný zásah, ale hádzanári MHK po gólovej smršti v závere polčasu vyhrávali 12:7. Po prestávke nastúpili Piešťanci v bráne so Šantavým, ktorý nahradil nestarnúceho Kapšu. Obraz hry sa nezmenil, všetci hráči MHK pokračovali v dobrom a obetavom výkone v obrane aj v útoku, kde sa presadzovala hlavne dvojica Majerník a Ďurina, ktorá nastrieľala spolu 10 gólov.
Spokojnosť vyjadril po zápase aj tréner MHK M. Nedorost: „Podali sme bojovný kolektívny výkon. Základ víťazstva sme položili v prvom polčase na dobrej obrane, za ktorou výborne chytali obaja brankári. Vyhrali sme úsek zápasu od 10. po 30. min 10:1 a otočili z 2:6 na 12:7. Strelecky sa presadili všetci hráči.“

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 45, ktoré je v predaji od 4. novembra.