Hádzanári MHK priviezli z Vajnôr tesné víťazstvo

• Šport / Hádzaná
  • 12. októbra 2016, 09:48
  • Autor:mn/th

Hádzanári MHK Piešťany cestovali na horúcu pôdu do Vajnôr, kde v stretnutí prvej ligy dokázali zvíťaziť 27:26 a stále im patrí druhá priečka v tabuľke.

Martin Nedorost, tréner MHK: „V zápase sme sa trápili proti tvrdej a vysokej obrane domácich, za ktorou dobre chytal brankár. Najmä v prvom polčase nám vychádzala obrana 0:6, v ktorej výborne pracoval Stano a Lacuška. Po zmene obranného systému na 1:5 s Kotulom sme vyrážali do rýchlych protiútokov a udržiavali mierny náskok. V druhom polčase sme začali výborne najmä z obrany a v útoku sme zakončovali po pripravených kombináciách. Postupne sme si vybudovali až osemgólový náskok. Škoda, že naším herným výpadkom a polepenými gólmi sme dovolili domácim vrátiť sa do zápasu. V nervóznom stretnutí sme si už víťazstvo ustrážili a škoda gólov v poslednej minúte. Všetci hráči podali výborný výkon proti kvalitnému súperovi, za ktorý im patrí poďakovanie.“

■ HK Vajnory – MHK Piešťany 26:27
(10:12)

Zostava/góly Piešťan: Kapša, Javorček – Herda, Matejovič, Filip 4, Kotula 2, Salvata 2, Majerník 4, Macek, Halo 8, Michalka 3, Ondrejička, Lacuška 4